De kaarten zijn geschud op het EK Para-Dressuur in Deauville. De gouden en bronzen medaille-winnaars van gisteren pakten nu opnieuw dezelfde medailles in de Kür.
De Kür van Rabo-talent van het jaar Rixt van der Horst (Nistelrode) en Uniek N.O.P. scoorde nu 79%. Rixt van der Horst was opnieuw ijskoud na de vriesnacht en een temperatuurtje van net 7 graden in de vochtige morgen. Maar alles liep als vanzelf in de Kür. Elke overgang op de muziek van Jacqueline Vriese liep getimed en vanzelfsprekend. Het leek een andere Kür dan haar winnende van de WEG in Caen. “Gefine-tuned is het. Ik vind de muziek zelf ook zo mooi. En zo goed passen bij Uniek”, lachte Rixt.
Nicole den Dulk (Elen) met Wallace N.O.P. veroverde opnieuw brons in grade Ib met een fijnere rit dan die van gisteren. “We kunnen nog zoveel beter. Dat hebben we de eerste dag ook laten zien. Ik had dat graag nog een keer herhaald. Maar ik ben wel heel blij met mijn medaille natuurlijk”, zei Nicole. Het podium was hetzelfde als dat van gisteren, met de Oostenrijkse Puch op 1 en de Britse Pearson op twee.
Frank Hosmar (Haarle) werd met Alphaville N.O.P. de volgende gouddelver. “Het drafgedeelte van deze ritmische Kür van Charles Monterie is zo verschrikkelijk cool om te rijden”, zei Hosmar meteen na afloop. Hij moest zijn foutloze rit verder nog even laten bezinken. Zijn naaste concurrente, de Britse Sophie Wells met Fatal Attraction, had al 79% gescoord… Maar Hosmar ontving 79,950%, goed dus voor goud. In Grade III gingen Sanne Voets en Vedet PB N.O.P. het eerst van start. Het moest de dag worden van de wereldkampioenen Kür op muziek. Maar Vedet PB N.O.P. werd de tweede helft iets minder impulsief. De score van 73,75% bleek uiteindelijk goed voor de vierde plaats. Lotte Krijnsen pakte met 74,25% met een lichtvoetig en vanzelfsprekend gaande Rosenstolz het brons. “Anne Boogman heeft deze Kür voor mij gemaakt voor het NK. Ik rijd er zo fijn op! Alles loopt gemakkelijk. Ik reed de hele proef met een lach”, zei Lotte Krijnsen. Het gemakkelijke beeld werd gewaardeerd.
Bondscoach Joyce Heuitink overzag haar troepen en besloot: “Wat een resultaten, wat een EK! En verder: leren doe je ook op een wedstrijd, vooral zaken die je thuis nièt kunt leren. Dat hebben we hier ook weer gedaan. Ik kijk met veel genoegen uit naar Rion de Janeiro volgend jaar.”
Uitslag Kür op muziek Grade II 1 en GOUD -Rixt van der Horst – Uniek N.O.P.; 79,0% 2 en zilver -Natasha Baker, Sookie St James GBR; 74,450% 3 en brons -Steffen Zeibig, Feel Good GER; 73,80%
Grade IV 1 en GOUD Frank Hosmar – Alphaville N.O.P.; 79,950% 2 en zilver Sophie Wells – Fatal Attraction GBR; 79,000% 3 en brons Caroline Schnarre – Del Rusch GER; 73,150%
Grade III 1 en goud Hannelore Brenner – Woman of the World GER; 77,95% 2 en zilver Susanne Sunesen – Thy’s Que Faire DEN; 75,100% 3 en BRONS Lotte Krijnsen – Rosenstolz – NED; 74,25% 4 Sanne Voets – Vedet PB N.O.P. NED; 73,75%
Grade Ib 1 en goud Pepo Puch, Fine Feeling S AUT; 77,150% 2 en zilver Lee Pearson, Zion; GBR 74,150% 3 en BRONS Nicole den Dulk – Wallace N.O.P. NED; 72,100%