Tekst en foto's door reportersduo

Op vrijdag 28 augustus staat een afspraak in mijn agenda. Om 13:45 uur met Saskia Heijkants in Oisterwijk. Wanneer ik dit aan de bekenden in mijn omgeving vertel vragen ze aan mij wat ik daar dan ga doen. Het antwoord dat ik ze geef: "Iets met een flexchair..."
Om 11:45 start ik mijn reis richting het zuiden van het land, met een tussenstop in Utrecht. Daar haal ik Justine op, zij zal mij vergezellen als fotograaf tijdens het bezoek aan Saskia en ook tijdens Horse Event. De reis zelf verliep aardig hectisch door de vele werkzaamheden. Uiteindelijk kwamen wij om 14:15 aan bij fysio-wb.nl van Ada Wouters-Brongers, de praktijk waar Saskia werkt. We werden enthousiast onthaald en de sfeer zat er meteen goed in. Saskia vertelt dat zij zich erg verheugt op de clinic die zij
tijdens Horse Event zal gaan geven. Waarop mijn vraag luidt: "Wat kan het publiek verwachten van een clinic met de flexchair?"
Een stoel in de bak?
Na het halen van een kopje thee begint Saskia te vertellen over de clinic. "In de afgelopen periode hadden de mensen de mogelijkheid om zich via de site van Horse Event op te geven om mee te doen aan mijn clinic. Dit is massaal gedaan en afgelopen week heb ik samen met het team van Horse Event blind de mensen gekozen die uiteindelijk mee mogen doen." Tijdens Horse Event zal ik ook aanwezig zijn met een stand, hier heb ik de flexchair staan en ook de mogelijkheid metingen te doen met de flexchair. Voorafgaand aan de clinic zullen de deelnemers worden doorgemeten. Met deze bevinden komen de ruiters te paard in de ring. In samenwerking met Mischa Koot en het publiek zal dan worden gekeken of de uitslagen van de metingen ook op het paard te zien zijn. Mischa zal de ruiters begeleiden en zo proberen om hun 'problemen' te verminderen of op te lossen.
Nadat Saskia uitleg heeft gegeven over de clinic wil ze dat wij ook ervaren hoe de meting in zijn werk gaat en wat voor effecten zichtbaar zijn bij het gebruik van de flexchair. Ik ben als eerste aan de beurt, het valt gelukkig mee en ik zit keurig op de stoel. Althans, dat lijkt op het eerste gezicht. Saskia is zodanig getraind in deze manier van werken dat ze vrijwel direct opmerkt dat ik één spier licht aanspan waardoor ik een kleine hulp naar links blijf geven. Door verschillende oefeningen leert ze me vrij snel hoe ik deze spier kan ontspannen. Ook heeft ze een aantal oefeningen waarmee verschillende dressuuronderdelen kunnen worden nagebootst, heel erg leuk en leerzaam!
Na mij is Justine aan de beurt, en wat een verschil. Justine is meer een springruiter en zit heel anders op de stoel. Ook zij krijgt een aantal oefeningen om haar houding en zit mee te verbeteren. Aan het einde van de uitleg die Saskia geeft is er nauwelijks meer een verschil te ontdekken tussen de dressuurruiter en de springruiter.
Na deze hele leerzame middag waarin Saskia ons beide heeft weten te enthousiasmeren voor de flexchair geeft ze ons nog duidelijk mee dat er een netwerk is waarin de fysiotherapeuten gespecialiseerd zijn in het trainen van ruiters. Het is heel belangrijk dat je, wanneer je kiest voor het werken met een flexchair, dit doet onder goede begeleiding, anders zijn de trainingen niet functioneel.
Het werkt echt
En dan kom je thuis. Met het hele verhaal in je achterhoofd stap je op je paard. Eenmaal aan het rijden vergeet je een klein beetje waar je op moest letten, een klein beetje maar niet helemaal. Er komt een moment dat je denkt; waarom wil dit nou niet? Dat is het moment waarop je denkt aan de dingen die je zijn verteld en waarop je besluit om nog bewuster te gaan rijden. Nog steeds vol verbazing over het feit dat mijn paard nu niet meer met zijn kont naar binnen galoppeert kan ik uit eigen ervaring zeggen: het werkt echt!
Houd wel rekening met de spierpijn die erbij komt kijken.




enthousiasteling hier
