De Nederlandse vierspanrijders domineerden de dressuur van het Europees Kampioenschap in Aken. Onder aanvoering van viervoudig Wereldkampioen IJsbrand Chardon en regerend Europees Kampioen Theo Timmerman gaat het Nederlandse vierspanteam ruim aan de leiding in het tussenklassement. Koos de Ronde staat momenteel op de vierde plaats in het individuele klassement.
IJsbrand Chardon zette vanmorgen als tweede starter de winnende proef neer in het zonovergoten menstadion in Aken. De 26-voudig Nederlands Kampioen reed op een fout in de stap na een sterke proef en gaat hiermee aan kop in het Europees Kampioenschap: “Ik ben super tevreden, op de stap na. Hierbij dribbelde mijn rechtervoorpaard, wat me een aantal punten heeft gekost. Maar het achterspan was erg goed, het span liep als een blok.”
Titelverdediger Theo Timmerman was een van de laatste starters vandaag en alle ogen waren op hem gericht. Timmerman reed een aanvallende proef en liet veel schwung zien. Timmerman had zich dit seizoen als doel gesteld zijn vierspan met twee nieuwe achterpaarden klaar te stomen voor het Wereldkampioenschap vierspannen 2016 in Breda: “We hebben begin van dit seizoen wat problemen gehad met de voorpaarden. De eerste wedstrijden verliepen niet naar wens en daarom ben ik begin deze maand op een nationale wedstrijd in Beesd gestart in plaats van op de landenwedstrijd in Riesenbeck. Hier liep het span heel goed en ook in de daaropvolgende training. Ik heb gelukkig steeds het vertrouwen gekregen van onze bondscoach Harry de Ruyter en vandaag lukte het allemaal.” Timmerman staat momenteel op zilver.
Koos de Ronde reed op woensdag al dressuur en reed eveneens een sterke proef, waarmee hij uiteindelijk vierde werd.
Morgen staat de vaardigheidsproef op het programma waarbij de vierspanrijders in omgekeerde volgorde starten van de dressuuruitslag. Chardon start dus als laatste. Op zaterdag volgt de afsluitende marathon met acht hindernissen waarbij de laatste hindernis in het imposante hoofdstadion in Aken is opgebouwd. De startvolgorde is de omgekeerde volgorde van de stand na dressuur en vaardigheid.
Klik hier voor de uitslagen. Klik hier voor de foto's