
Ben Maher en Cella. Foto: FEI.org
De hoop voor een Brits ticket naar de Olympische Spelen in Rio heeft opnieuw een klap gekregen. Een derde toppaard kan deze maand niet meedoen aan het EK in Aken.
Ben Maher's toppaard Cella heeft een kleine blessure opgelopen en is daarom niet beschikbaar voor het Britse springteam. "Cella is definitief van de lijst af. Maar haar blessure is niet het einde van haar carrière. Het is absoluut een enorm verlies en erg triest voor Ben, welke alle voorbereidingen voor het EK al getroffen had met Cella."
De dertienjarige schimmelmerrie kwam voor het laatst aan de start tijdens de Global Champions Tour in Londen op 25 juli. Dit is niet de eerste keer dat Maher een groot concours aan zich voorbij moet laten gaan. Het duo kon vorig jaar tijdens de Wereld Ruiterspelen in Normandië ook niet aan de start verschijnen, toen de merrie enkele dagen voor vertrek een kleine blessure op liep.
Vorige maand liet John Whitaker weten dat zijn toppaard Argento niet beschikbaar zou zijn voor de kampioenschappen. En een week voor Whitaker het slechte nieuws openbaar maakte, trok Scott Brash zijn beste paard Hello Sanctos terug voor het team, omdat hij zich wilde richten op de Rolex Grand Slam in Calgary waar het duo een prijzengeld van €1.000.000,- kan binnen slepen.
jammer dat het Britse team zich terug trekt, zijn toch grote namen die van de lijst verdwijnen!