De Hongaar Martin Hölle kwam zag en overwon bij de enkelspan pony’s. Vanaf het eerste onderdeel, de dressuur, heeft hij de leiding in het klassement gehad en niet meer weggegeven. In de vaardigheid moest hij 0.37 strafpunten incasseren wegens tijdsoverschrijding. Door deze tijdfout van Martin Hölle wist de Nederlandse Tamara Pijl met een foutloze rit de vaardigheid te winnen. De voorsprong die Hölle had opgebouwd in de dressuur en de marathon, was echter zo groot dat zijn overwinning in het overall klassement niet in gevaar kwam.
Rodinde Rutjens uit Weert wist de tweespan pony’s op haar naam te schrijven. Rutjens, de runner-up, stond tot de vaardigheid achter de Brit Roger Campbell in het klassement. In de vaardigheid reed hij echter een foutief parcours, dat uitsluiting tot gevolg had. De tweede plaats was nu voor Henny Tadema.
Bij de paramenners ging de overwinning eveneens naar een Nederlandse aanspanning. Francisca den Elzen nam de leiding na de dressuur, maar tijdens de marathon bleek de aanspanning niet snel en behendig genoeg door de hindernissen te kunnen, waardoor de Nederlander Ingmar Veneman de leiding overnam. In de vaardigheid vielen er echter een aantal ballen bij Veneman, waardoor de overwinning naar Francisca den Elzen ging.
De resultaten van de perspectieven na de dressuur lagen niet meer dan één punt uit elkaar, waardoor de kansen voor alle deelnemers aan deze rubriek nog open lagen. Tijdens de marathon nam Melanie van de Bunt de leiding. Haar tweespan pony’s ging het snelste door de hindernissen en ze nam de leiding over in het klassement. In de vaardigheid bleef van de Bunt eveneens foutloos, waardoor ze naar huis ging met de overwinning.
Klik hier voor de uitslagen van de vaardigheid Klik hier voor de einduitslag Klik hier voor de foto's.