Zeldzame 145 jaar oude koets wordt binnenkort geveild

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Anoli
Berichten: 19377
Geregistreerd: 20-10-03

Zeldzame 145 jaar oude koets wordt binnenkort geveild

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-04-15 18:27

http://www.bokt.nl / http://www.horseandhound.co.uk


Een zeldzaam stads-rijtuig van Koning Johann uit 1870 wordt binnenkort geveild.

Het koninklijke, zwart geschilderde en met Saksische-messing vergulde rijtuig komt onder de hamer tijdens de Europese Noble & Private Collections verkoop op 30 april.

"Dit indrukwekkende rijtuig werd vrijwel zeker in opdracht van Koning Johann in 1870 gemaakt voor gebruik in één van de Dresden Koninklijke residenties", vermeldt de veilingcatalogus.

De handtekening op de naafdoppen doen vermoeden dat het rijtuig werd geleverd door de Dresden gebaseerde carrosseriebouwer Carl Heinrich Gläser in 1870. Dat was het jaar waarin hij werd benoemd tot koninklijke carrosseriebouwer. Uit oude gegevens blijkt dat het bedrijf van Gläser 125 rijtuigen en zeven sleeën leverde voor het koninklijk huis. Vanaf het midden van de achttiende eeuw werden de Koninklijke rijtuigen in de Koninklijke stallen, vlakbij het centrum van Dresden, gestald.

In 1876 werden de rijtuigen aan het publiek getoond in het nieuw gebouwde Historische Museum ondanks dat ze nog steeds gebruikt werden door de koninklijke familie. Na de ontbinding van de Duitse monarchie in 1918 werd het koninklijke saksische rijtuig één van de vijftien rijtuigen die in eigendom van de Kunst Collectie van de staat Dresden kwamen. De wagen overleefde wonder boven wonder het bombardement op Dresden in de Tweede Wereldoorlog, die een groot deel van de stad verwoeste. Alleen een bagage rijtuig en de replica van het ceremoniële Coburg rijtuig raakten beschadigd.

"Dit is een unieke kans om een rijtuig aan te bieden die werd gemaakt in opdracht van een van de meest vooraanstaande Duitse adellijke families. Het is tevens de eerste keer dat het rijtuig te koop aangeboden zal worden", vertelt Charlotte Young, medewerkster van het veilingshuis Christie's.

"Het is een zeer goed gemaakt rijtuig met fijne details, zoals het interieur wat afgewerkt is met een beeltenis van het wapen van de familie."

In 1949 werd, met de oprichting van de Duitse Democratische Republiek, de collectie gegeven aan de DDR en sindsdien is het rijtuig niet meer verandert van eigenaar.

Bekijk hier een foto van het rijtuig.

petraaken

Berichten: 44601
Geregistreerd: 17-07-03
Woonplaats: Zedelgem (België) provincie West-Vlaanderen

Re: Zeldzame 145 jaar oude koets wordt binnenkort geveild

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-04-15 08:37

vind het eigenlijk zonde dat ze zoiets moois verkopen. Hoort in een museum en gerestaureerd te worden.

jansje73

Berichten: 2668
Geregistreerd: 04-05-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-04-15 08:46

petraaken schreef:
vind het eigenlijk zonde dat ze zoiets moois verkopen. Hoort in een museum en gerestaureerd te worden.



Zo denk ik er ook over. Wel ben ik benieuwd voor welke bedrag de koets wordt verkocht.

LarissaKas

Berichten: 127
Geregistreerd: 09-11-14

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-04-15 14:40

ziet er prachtig uit ondanks wat beschadigingen.
zou prachtig staan met paarden ervoor!

LadyKantje
Berichten: 421
Geregistreerd: 02-03-11

Re: Zeldzame 145 jaar oude koets wordt binnenkort geveild

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-04-15 14:41

Ik ben het met het bovenstaande eens, maar ik denk wel dat het gaat naar een liefhebber en dat het dan alsnog gerestaureerd wordt. Maar hoeveel authenticiteit er dan overblijft is nog maar de vraag. Het is wel een prachtig rijtuig