Het bronzen beeld "Still Water" bij de Marble Arch in
Londen. Bron: Wikimedia Commons
Paardenbeeldhouwer Nic Fiddian-Green zal aankomende zomer nieuwe kunstwerken tonen aan het publiek. Hij heeft de beelden in zijn nieuwe tentoonstelling gebaseerd op afbeeldingen van oude oosterse paarden.
De beeldhouwer maakte zijn nieuwe werken in navolging van een opdracht van Swire Properties, wat een sculptuur wilde voor het hoofdkantoor in Hong Kong. Fiddian-Green liet zich daarbij leiden door Chinese paarden uit de Han en Tang dynastie. Het bijna 5 meter hoge bronzen beeld "Paard bij het water" werd geplaatst in de tuin bij Taikoo Place in Hong Kong 28 november. Het beeld is bijna net zo hoog als een dubbeldekker bus en is geplaatst in water waardoor het lijkt alsof het dier drinkt.
Het is de eerste keer dat een beeld van Fiddian-Green permanent in Hong Kong geplaatst wordt. "Ik zag voor het eerst afbeeldingen van de paarden uit de Han en Tang dynastie toen ik een jonge student in Londen was", vertelt Fiddian-Green.
"Ongeveer 30 jaar later, geïnspireerd door de sierlijkheid en schoonheid van deze Chinese beelden, werd ik uitgenodigd om mijn eerste beeld voor deze locatie te maken. Het beeld staat er als een herinnering aan de geschiedenis, de inspiratie in het heden en een hoopvol geloof in de toekomst."
De beeldhouwer werd bekend door zijn kolossale beeld van een paardenhoofd welke hij maakte nadat hij geïnspireerd raakte door de Parthenon paarden van Selene, Godin van de maan. Één van zijn meest bekende beelden is het 10 meter hoge bronzen beeld "Still Water", welke hij maakte in 2011 en te zien is bij Marble Arch in Londen.
De huidige tentoonstelling van Fiddian-Green zal te zien zijn in Londen van 10 juni tot 31 juli. Naast zijn beelden geïnspireerd op de Han en Tang dynastie zullen er ook beelden te zien zijn van Arabische hengsten.