Vijfde paard overleden aan Rhino op Belgische manege

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Odysseus

Berichten: 22521
Geregistreerd: 15-06-07

Vijfde paard overleden aan Rhino op Belgische manege

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-02-15 14:24

http://www.hbvl.be

In manege Allius in Alken is gisteren een vijfde paard gestorven. Gisteren kwam ook de bevestiging dat alle vijf de dieren stierven door een agressieve vorm van het rhinovirus. Dat veroorzaakt verlamming. Minstens drie jumpings van dit weekend zijn afgelast. De meeste maneges transporteren hun dieren ook niet. Alle veeartsen in België zijn gewaarschuwd over de uitbraak van het virus in Alken.

Zo’n tien jaar geleden deed het virus al tientallen Limburgse maneges tijdelijk de deuren sluiten.

Ook toen stierven er heel wat paarden. Gevreesd wordt dat het virus nu weer vrij spel heeft. Uit de resultaten van het onderzoek blijkt dat de manege in Alken wel degelijk kampt met het rhinovirus. De dierenarts van manege Allius liet al vijf paarden inslapen wegens paralyse, een vorm van rhinopneumonie waarbij het dier stuiptrekkingen vertoont. Op dit moment hebben nog eens vijf van de overgebleven 31 paarden koorts.

In manege Allius zijn ze er van overtuigd dat een ruiter enkele weken geleden een ziek paard meebracht en andere paarden besmette. Maar waar dat bewuste paard is, lijkt niemand te weten. Er zou ook al een paard aan het rhinovirus overleden zijn in West-Vlaanderen. Maar dat kon niemand gisteren bevestigen. Allius blijft zeker tot eind maart dicht. Maar ook andere actoren in het Limburgse paardenmilieu nemen het zekere voor het onzekere, ook al zijn er wellicht nog nergens anders in Limburg paarden gestorven.