Een vervelende verrassing voor hoefsmid Nick Vermassen uit Lede, België. In de nacht van donderdag op vrijdag werd zijn auto gestolen die hij gebruikt voor zijn werkzaamheden als hoefsmid.
"De inrichting van de wagen is evenveel waard als de wagen zelf", vertelt Vermassen.
Twee nachten daarvoor was de hoefsmid al wakker geschrokken omdat het alarm van de auto afging. Vermassen vermoedt dat de dieven toen al een eerste poging deden om de auto te stelen. Op vrijdagochtend ontdekte zijn vriendin dat de auto verdwenen was. Volgens Vermassen een ramp omdat de auto speciaal ingericht is voor zijn werk.
Zo is de achterbank vervangen voor een meubel met een aambeeld, oven en tal van ander gereedschap. Deze aanpassingen en materiaal zouden €20.000 gekost hebben. Een bedrag wat bijna gelijk staat aan de auto zelf.
De hoefsmid had geen diefstalverzekering waardoor de diefstal een zware tegenslag is. Toch kan hij verder werken, collega's bieden hem tijdelijk een bestelwagen aan. Vermoedelijk zal Vermassen de rest van het jaar zijn verdiende geld terug moeten pompen in aanschaf van nieuw materiaal. Naast collega's deed ook de firma Mustad een mooi aanbod, dit bedrijf wil al het gestolen materiaal vervangen voor de hoefsmid.
Ondanks het mooie aanbod wil Vermassen het liefste zijn eigen wagen terug. "Al vrees ik dat mijn wagen al lang in het buitenland zit", aldus Vermassen. Wel roept hij mensen op om zich te melden als ze iets gezien hebben.