
De Europese Unie (EU) wil graag de import op paardenvlees uit Mexico verbieden. Michael Scanell, directeur van de Voedsel en Warenautoriteit van de EU deelt mee dat er snel een verbod kan komen. Hij zegt zich zorgten te maken over het welzijn van de slachtpaarden die van de Verenigde Staten naar Mexico worden vervoerd. Sommige dieren zijn al dood bij aankomst, anderen kunnen niet meer in de benen komen. Door middel van strengere regels kan ook vlees dat via Canada uit de Verenigde Staten komt verminderd worden.
"Een van de dingen die goed gecontroleerd worden is de omstandigheden waarin de paarden geslacht worden. Wat we daar zien is grotendeels acceptabel. Het grootste probleem zit hem in het vervoer waarbij er vaak dieren dood aankomen of niet meer kunnen staan."
"De regels moeten veranderen zodat het niet meer mogelijk is om vanuit Mexico paardenvlees naar Europa te vervoeren. Ook moet het moeilijker worden om Amerikaans paardenvlees via Canada naar de EU te verschepen. "

