Paard gered van verdrinkingsdood

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

Paard gered van verdrinkingsdood

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-09-14 19:17

http://www.bokt.nl / http://www.horseandhound.co.uk
Geschreven door Bokker Anoli

Een Britse merrie had een engeltje op haar schouder afgelopen weekend toen zij werd gered uit een diepe sloot.

Een voorbijganger merkte het paard op terwijl het dier uit alle macht probeerde niet te verdrinken. Dit gebeurde afgelopen zaterdag in Seasalter, Whitstable. Het paard zat tot haar nek lin het water en bleek te zwak om zichzelf op het droge te krijgen.

Verschillende hulpdiensten, waaronder de RSPCA, schoten te hulp na de melding. Ze gingen het water in en deden de merrie een harnas om. Hiermee konden ze het dier uit de sloot trekken.
Het grote avontuur liep met een sisser af voor de merrie aangezien ze zonder verwondingen uit de sloot gered kon worden. Het had niet veel langer moeten duren volgens RSPCA inspecteur Caz Doe. Volgens de inspecteur zag het er niet goed uit toen zij arriveerden en gaven ze de merrie weinig kans op overleven. “Ze was uitgeput en we denken dat ze al zeker een paar uur in het water heeft gelegen. Ik was dan ook verrast dat de merrie opstond toen we haar eenmaal op het droge hadden”.

Vermoedelijk kon de merrie het voorval overleven door haar uitstekende conditie. De hulpdiensten zijn tevreden en spreken over een voorbeeld van goed teamwerk, waardoor ze de merrie konden redden van een afschuwelijke verdrinkingsdood.

De merrie is intussen weer herenigd met haar eigenaar.

klik hier voor foto’s