
Tabe de Boer en Ilian Trichopoulos
Foto: Han Altena Fotografie
Op zaterdag 4 oktober (Werelddierendag) wordt in Arnhem een bijzondere wedstrijd gelopen. Ultra-marathonloper Tabe de Boer zal het opnemen tegen amazone Ilian Trichopoulos en haar paard Chivas. Dat meldt De Gelderlander op hun website.
De wedstrijd is het gevolg van een weddenschap in een café. Tabe de Boer en Trichopoulos/Chivas zullen op zaterdag 4 oktober om 07.00 uur 's morgens starten voor een race van 100 kilometer op de Veluwe. Naar schatting zal de wedstrijd negen tot elf uur duren. Tussen 16.00 en 18.00 uur worden ze terug verwacht.
De Boer is in het dagelijks leven werkzaam bij de Landmacht en heeft als hobby hardlopen over lange afstanden. Zo heeft hij meerdere tochten van 90 en 100 kilometer in de benen zitten. Eveneens heeft hij ooit 80 kilometer over de Mont Blanc afgelegd.
Trichopoulos rijdt met Chivas endurancewedstrijden van 40 tot 80 kilometer. Tijdens deze wedstrijd zal er voor Chivas om de 25 kilometer een verplichte rustpauze zijn en staat er een dierenarts klaar om het paard te onderzoeken.
In het café waar alles is begonnen kan men een weddenschap afsluiten of en wie er als eerste finisht. De opbrengst gaat naar een goed doel.