Regels tegen het gebruik van steroïde in de Britse racewereld vinden nu steun bij de Britse paardenrace autoriteit (BHA). Zij gaan nu een zero tolerance beleid voeren.
De nieuwe regels, die vanaf 1 januari 2015 ingaan, bepalen dat een racepaard vrij moet zijn van welke anabole steroïde dan ook. Uitzonderingen zijn niet mogelijk. De straf die hierop ligt is ook verhoogd. Eerst was het zo dat bij het constateren van steroïde in het bloed het betreffende racepaard zes maanden lang niet mocht koersen. Dit is nu verhoogd naar twaalf maanden.
De strengere regels zijn opgelegd nadat afgelopen jaar in twee gevallen paarden betrapt zijn met een hoog steroïdengehalte. In april werd trainer Godolphin Mahmood Al Zarooni geschorst voor acht jaren omdat hij 22 paarden voorzien had van anabole steroïden. In december werd trainer Gerard Butler voor vijf jaar geschorst nadat negen van zijn paarden positief getest werden op steroïden.