Frank McCourt, een steenrijke Amerikaanse zakenman, heeft zich met zijn bedrijf McCourt Global deels ingekocht in de Longines Global Champions Tour. Het bedrag dat hij erin heeft geïnvesteerd, wil hij niet kwijt. Zijn bedoeling is wel om de aandelen te doen stijgen, maar ook om het niveau van de competitie en de publieke interesse verder te stimuleren.
McCourt ziet in de jumpingsport een serieuze groeimarkt en vindt de sport vooral bijzonder telegeniek. Frank McCourt kent wat van sportieve beleggingen. Hij kocht en verkocht het baseball team Los Angeles Dodgers en is eigenaar van de Los Angeles marathon, die onder zijn hoede meer deelnemers dan ooit heeft. Frank McCourt bouwde zijn kapitaal op in de vastgoedsector in de buurt van zijn geboortestreek Boston. Hij specialiseerde zich in de ontwikkeling van parkeerplaatsen.
Jan Tops, voorzitter van de LGCT, beoogt met de samenwerking schaalvergroting van zijn tour, die bestaat sinds 2006 en in 2014 internationaler dan ooit is geworden. Bovendien hoopt hij de sport via deze weg voor te stellen aan een nieuw, nog groter publiek en te koppelen aan nieuwe markten. Ludo Philippaerts was de allereerste winnaar van de Global Champions Tour in 2006. Hij won dat jaar met Parco de GP van Monaco, waar komend weekend opnieuw wordt gesprongen, onder andere door zijn zoon Nicola.