Petitie voor het wilde paard als bedreigde diersoort in VS

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Odysseus

Berichten: 22521
Geregistreerd: 15-06-07

Petitie voor het wilde paard als bedreigde diersoort in VS

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-06-14 13:15

www.thehorse.com / www.bokt.nl


Afbeelding
Wilde Mustangs in Wyoming. Foto: Wikimedia Commons

Een groep van voorstanders wil dat wilde paarden in de Verenigde Staten een status krijgen van bedreigde diersoort. Zij vinden dat de Wild Free-Roaming Horse and Burro Act van 1971 de dieren onvoldoende beschermd.

Op 10 juni verzochten de Friends of Animals (FoA) en de Cloud Foundation dat de wilde paarden die vrij rondlopen op openbare grond als bedreigd te boek moeten komen te staan. In hun petitie claimen zij dat het Bureau of Land Management (BLM) de paarden weghaalt uit hun omgeving om de grond daar te beschermen, maar dat deze grond vervolgens verder beschadigd doordat boeren hun vee erop laten grazen. Volgens de voorstanders zijn er al meerdere kuddes paarden hierdoor verdwenen in Missouri, Iowa, Arkansas, Texas, Oklahoma en Kansas.

"De BLM wil de dorre, westerse gronden omvormen tot weidegrond voor koeien en schapen, om de boeren en producenten tevreden te stellen." zegt Priscilla Feral, hoofd van de FoA. "Friends of Animals vind dit.... verwerpelijk. Wilde paarden worden weggedreven van hun land om het grootste deel van het water, voer, en ruimte achter te laten voor gedomesticeerde dieren die in handen zijn van boeren."

Jay Kirkpatrick van het Science and Conservation Center zegt dat er echter meerdere redenen zijn waardoor het bedreigd stellen van wilde paarden niet mogelijk is. Er zijn teveel paarden om hen als bedreigd te kunnen zien en daarnaast zijn zij ook geen inheemse soort in de Verenigde Staten. "De paarden worden geclassificeerd als niet-inheemse, exotische dieren. Hierdoor maken zij geen kans om als beschermd te worden opgenomen. Daarnaast zal het niks uitmaken wanneer zij als bedreigde diersoort worden opgenomen. De paarden lopen namelijk niet los, maar binnen hekken. Zoals bizons in een wildreservaat."

kesha1
Berichten: 744
Geregistreerd: 04-11-13
Woonplaats: Epe

Re: Petitie voor het wilde paard als bedreigde diersoort in VS

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-06-14 13:18

ik zeg doen en doe ook maar in spanje!

paardje1983
Berichten: 1397
Geregistreerd: 04-01-12

Re: Petitie voor het wilde paard als bedreigde diersoort in VS

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-06-14 13:23

waar kan ik tekenen

Maartje1990

Berichten: 22425
Geregistreerd: 05-06-06
Woonplaats: Kessel (Limburg)

Re: Petitie voor het wilde paard als bedreigde diersoort in VS

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-06-14 23:30

Wat hypocriet. En zelf destijds de natives en hun bizons uitmoorden en de uit europa meegebrachtte paardjes moeten nu beschermd worden?