www.mensport.nl
De Belgische menner Sven Stuyk, voorheen succesvol met het vierspan Arabo-Friezen van Louis Groenen en na het WK 2012 in Riesenbeck een vierspan Lipizzaners van Henk van der Wiel kocht, besloot onlangs een tweespan in de wedstrijdmensport te gaan uitbrengen. Eén of twee van de Lipizzaner-vierspanpaarden wordt of worden verkocht, de andere twee of drie blijven.
"Dit jaar beperk ik mij met mijn tweespan tot de nationale wedstrijden in België", vult Stuyk aan. "De eerste wedstrijd van 2014 is in Hatrivalle (België, 28 en 29 juni). Ik rijd op dit moment met een geleende dressuurwagen die niet helemaal is toegerust voor internationale wedstrijden maar heb wel degelijk ambities voor het wereldkampioenschap in 2015. Ik wacht nu op mijn eigen dressuurwagen. Die moet nog worden geleverd. In 2015 zal ik dan ook internationale wedstrijden starten."
Stuyk deelde mee dit jaar wel de Belgische kampioenschappen (15 tot en met 17 augustus 2014) met zijn tweespan te willen rijden.