www.knhs.nl
De Nederlandse Para dressuurruiters lieten afgelopen weekend in de internationale driesterrenwedstrijd in het Franse Deauville zien dat ze goed in vorm zijn. Vooral Sanne Voets heeft met Vedet PB NOP haar visitekaartje afgegeven. Nadat ze vrijdag de Team Test won, schreef ze op zaterdag en zondag ook de individuele test en de Kür op muziek op haar naam.
In Grade III was Sanne Voets veruit de beste en in haar Kür behaalde ze een mooi resultaat van 76,00%. Maar ook in de andere Grades werd goed gescoord. Frank Hosmar moest in Grade IV alleen de Paralympisch kampioene Sophie Wells voor zich dulden. In de individuele proef en Kür op muziek eindigde hij met Alpaville NOP als tweede en in de Team test op vrijdag vierde.
Rabo Talententeamlid Rixt van der Horst liet zich met haar paard Uniek ook goed zien in Deauville. Ze kreeg in alle drie de proeven een zilveren medaille omgehangen. Rixt eindigde daarmee vlak achter de ervaren Paralympisch winnaar Natasha Baker. In de Kür reed ze naar een score van 73,30%.
In Grade IB eindigde Nicole den Dulk in de Kür net naast het podium. Met een percentage van 70,60% werd ze vierde in de uitslag.
In de landenwedstrijd werd het Nederlandse team, bestaande uit Frank Hosmar, Sanne Voets, Rixt van der Horst en Nicole den Dulk, onder leiding van bondscoach Joyce Heuitink tweede. De zege ging naar Engeland.