De ouverture van iedere Reem Acra FEI World Cup voor dressuuruiters is de Grand Prix. Daarin waren Edward Gal en Glock's Undercover (Ferro x Donnerhal) niet te kloppen. Daniëlle Heijkoop legde met Kingsley Siro (Gribaldi x Hemmingway) gedecideerd beslag op de tweede plaats, voor de Italiaanse Valentina Truppa met Fixdesign Eremo del Castegno. Verrassend sterk was het optreden van Rabo Talententeamlid Diederik van Silfhout met de KWPN goedgekeurde hengst Arlando (Paddox x Mytens xx), die als vierde eindigde.
Edward Gal toonde in de dressuurring over heel veel controle te beschikken. Toch slopen er een paar kleine foutjes in de proef. "Tot voor kort moest ik Undercover in zijn voorwaarts drang steeds iets begrenzen en nu kan ik de teugels wat meer laten vieren. Dat zijn zaken die thuis heel goed lukken, maar die ook in de wedstrijd toegepast moeten worden. Daardoor ontstaan nu nog kleine foutjes, maar die hoop ik in de komende maanden weg te poetsen", aldus Gal. Volgens jurylid Marriëtte Sanders toonde Undercover zich gedurende de proef steeds mooi op lengte en worden de bewegingen steeds groter. "In piaffe en passage toonde de combinatie zich groots en in de andere bewegingen maakt de combinatie nog steeds progressie".
In de proef van Kingsley Siro van Daniëlle Heijkoop was duidelijk sprake van enige spanning. "Mijn paard staat gestald in een box waarachter twee hengsten staan, die druk met elkaar bezig zijn. Daardoor was Siro vanaf het moment dat ik hem opzadelde erg gespannen. Jammer dat ik die spanning niet kon laten afvloeien", aldus Heijkoop. Jurylid Sanders had ook bij deze combinatie echte hoogtepunten gezien in de piaffe en passage. "Wat mij het meest is opgevallen in haar proef waren de sterk verbeterde pirouettes. Jammer was dat het paard erg scherp was, waardoor hij af en toe even kort in de hals werd".
Arlando en Diederik van Silfhout toonden gedurende de Grand Prix dat ze qua drafvermogen enorm veel kwaliteit in huis hebben. Daarbij toont de hengst steeds een schitterend voorbeengebruik. "Jammer van het foutje in de zigzag in galop, een telfoutje, maar een prachtige aanleuning", aldus Sanders. Ook had het jurylid genoten van de als vijfde eindigende Patrick van der Meer met Uzzo. "Zij reden een foutloze proef, met sterke verruimingen en mooie appuyementen. In de piaffe zou ik graag nog iets meer uitdrukking willen zien".
Uitslag Reem Acra FEI world cup Grand Prix: 1) Edward Gal - Glock's Undercover (Ferro x Donnerhall) - 81.040% 2) Daniëlle Heijkoop - Kingsley Siro (Gribaldi x Hemmingway) - 75.560% 3) Valentina Truppa (Ita) - Fixdesign Eremo del Castegno (Rohdiamant x Weltmeyer) - 73.020% 4) Diederik van Silfhout - Arlando (Paddox x Myntens xx) - 71.780% 5) Patrick van der Meer - Uzzo (lancet x Indoctro) - 71.680% 6) Katja Gevers - Thriller (Gribaldi x Amor) - 71.620% 7) Hans Peter Minderhoud - Johnson (Jazz x Flemmingh) - 70.900% 9) Tommie Visser - Vingino (Polansky x Variant) - 69.980% 13) Laurens van Lieren - Ulysses la Haya (Gribaldi x Ulft) - 67.900%
Zo wat een a kader scores. Dat is wel eens anders geweest
Aranel
Berichten: 20355
Geregistreerd: 09-08-06
Geplaatst: 21-03-14 20:15
Helaas doet de echte top idd niet mee (op Edward na natuurlijk!). Charlotte had zich afgemeld, had ik dat eerder geweten dan had ik ook geen kaarten voor morgen gehaald. Maar ja..