Springruiter Gert-Jan Bruggink uit De Lutte is in korte tijd zijn tweede toppaard kwijtgeraakt. Dejavu is verkocht aan de Qatar Equestrian Foundation. Gisteravond is de financiering helemaal rond gekomen en is de overgang definitief.
Aan het einde van 2013 verkocht hij ook Andrea al aan een ruiter uit Saoedi-Arabië. Daarna gaf hij aan in Dejavu en Vampire zijn paarden voor de toekomst te zien. De Olympische Spelen in Rio de Janeiro waren het grote doel, maar daar kan met Dejavu dus een streep door.
Dejavu was niet in eigen bezit van Bruggink. Dirk Kat en Alex Postma kochten het paard in 2008. Tijdens het CSI in Doha van afgelopen weekend reed Bruggink al op Vampire, daarmee werd hij negende in de Grote Prijs. Tijdens dat evenement maakte de nieuwe berijder, Bassem Hassan Mohammed, de overgang van Dejavu bekend. Het financiële gedeelte was toen echter nog niet afgerond.
Ik zie het niet als wegkapen. Je verkoopt het paard, of je doet het niet. Als een paard niet in eigendom van jezelf is, dan weet je dat de kans er altijd in zit dat de eigenaar kiest voor het grote geld. De paarden zijn er in dat geval vooral voor de verkoop, niet alleen voor het sportief resultaat. Als je daar niet tegen kunt, dan zal zo'n topruiter toch echt aan een eigen paard moeten. Hij zit echter niet helemaal zonder, en hoewel het natuurlijk nooit leuk is om een paard onder een ander verder te zien gaan, is dat wel "part of the deal".
Hopelijk kan hij nu alle aandacht en inspanning zetten op zijn overgebleven topper en ook sportief blijven toppen!