[JA] Gert-Jan Bruggink tweede in Grote Prijs van Amsterdam

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Gem

Berichten: 17673
Geregistreerd: 12-05-07
Woonplaats: Castelmola

[JA] Gert-Jan Bruggink tweede in Grote Prijs van Amsterdam

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-01-14 20:17

www.knhs.nl


Het hoofdnummer voor de springruiters op Jumping Amsterdam was de Anemone Horse Trucks Grand Prix en daarin ging de zege voor opnieuw een vol bezette tribunes naar John Whitaker met Argento. "Dit is denk ik de 27ste maal dat ik op Jumping Amsterdam van start ben gegaan en voor het eerst win ik de Grote Prijs. Ik heb er erg lang op moeten wachten", was de eerste reactie van de Brit.

Van de dertien barrageruiters hadden er vijf de Nederlandse nationaliteit. Gert-Jan Bruggink was met Primeval Dejavu de beste van dit groepje.
"Mijn paard is in de wendingen niet de snelste, maar hij springt verschrikkelijk graag. In de laatste lijn heb ik voluit gereden, waardoor mijn achterstand op Whitaker uiteindelijk slechts 0,3 sec. bedroeg. We zijn best met een sterke en constante reeks bezig, sinds ik eind april vorig jaar in Mierlo Nederlands Kampioen werd. Zo wonnen we de Grote Prijzen van Hannover en Frankfurt. We maakten deel uit van het team dat in Gijon de landenwedstrijd won en in Dublin werden we tweede. Onlangs werden we in de Grote Prijs van Maastricht nog derde. Kortom, we hebben ons meerdere malen vooraan laten zien en getoond naar een belangrijke wedstrijd toe te kunnen werken. Deze tweede plaats is voor mij een onderstreping van de vorm waarin we verkeren", vertelde Bruggink.
Toch waakt de Twent er voor om te veel richting het WK te kijken: "Voor mij komen nu eerst nog een paar indoor wedstrijden en dan gaan we ons voorbereiden op het NK. Daarna ga ik een planning maken, waarvan het einddoel mogelijk het WK is, maar dat is op dit moment voor mij echt nog geen uitgemaakte zaak".

John Whitaker maakte op de persconferentie duidelijk dat het doel van een springruiter, ook na 26 pogingen, nog steeds is om de Grote Prijs te winnen. "Mijn paard Argento verkeerde in een zeer goede vorm. Dat kwam ik vrijdagavond achter in de Telegraaf Prijs, die we winnend afsloten. Ik kan mijn hengst alleen maar omschrijven als een paard met een fantastische instelling, die ongelooflijk hard wil meewerken", aldus Whitaker.
Op de vraag of Whitaker kansen voor zichzelf ziet om een plaats te veroveren in het Britse team was zijn antwoord uiterst bedachtzaam. "Er zijn op dit moment heel veel zeer goede combinaties in mijn land, dus zal het een uitermate zware opgave worden om je in het Britse team te rijden", aldus de 58-jarige gelouterde Brit, die in 1985 tweede werd in de Grote Prijs van Amsterdam met Hopscotch.
De derde plek werd dit jaar opgeëist door de Ier Alex Duffy met Living The Dream.

Toch had het er in gezeten dat de Grote Prijs in Nederlandse handen was terechtgekomen. Leopold van Asten reed met VDL Groep Zidane en werkelijk spectaculaire rit en leek de winnende tijd neer te zetten. Van Asten was op de eindstreep ruim anderhalve seconde sneller dan Whitaker, maar de allerlaatste hindernis gooide roet in het eten, waardoor hij slechts zevende werd en daarmee de tweede Nederlander in de eindstand.

Bekijk hier de uitslag

Filmpje met Gert-Jan Bruggink



Uitslag Grote Prijs van Amsterdam (1.60m):
1) John Whitaker (Eng) - Argento (Arko III x Gasper) - 0 / 0 - 38.69
2) Gert-Jan Bruggink - Primeval Dejavu (Heartbreaker x Ramiro) - 0 / 0 - 38.99
3) Alex Duffy (Ier) - Living the Dream (Toulon x Flamenco) - 0 / 0 - 39.58

OomaaikeoO

Berichten: 610
Geregistreerd: 21-04-05
Woonplaats: heerhugowaard

Re: [JA] Gert-Jan Bruggink tweede in Grote Prijs van Amsterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-01-14 21:21

Werd eindelijk weer eens een hele wedstrijd uitgezonden bij de NOS!!!
Was een leuke wedstrijd.
Jammer van de laatste hindernis van Leopold van Asten!!

Psydoxy

Berichten: 2145
Geregistreerd: 03-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-01-14 21:55

Wat een onwijs gaaf paard is die Argento :j

Electra63

Berichten: 20883
Geregistreerd: 11-11-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-01-14 21:59

Psydoxy schreef:
Wat een onwijs gaaf paard is die Argento :j


Ik had kippevel tijdens deze rit. Geweldige ruiter, nog steeds en dat op zijn leeftijd!

bruceandnoon
Berichten: 907
Geregistreerd: 30-01-10
Woonplaats: Beemster

Re: [JA] Gert-Jan Bruggink tweede in Grote Prijs van Amsterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-01-14 08:40

Ik heb op het puntje van mijn stoel gezeten! Wat een fenomenaal paard die Argento. Ik denk dat we daar nog heel veel van gaan horen. Ik gun het John whitaker om in de herfst van zijn carriere met zo'n paard nog ns te "shinen"!

Charles

Berichten: 7477
Geregistreerd: 19-05-06
Woonplaats: Onder de sterren

Re: [JA] Gert-Jan Bruggink tweede in Grote Prijs van Amsterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-01-14 11:02

Geweldige ruiter die John. Komt op vrijdag pas een uur voor zijn eerste rubriek begint aan in Amsterdam, wint 's avonds meteen de eerste grote rubriek en nu ook de grote prijs.

joke20

Berichten: 11092
Geregistreerd: 23-02-04
Woonplaats: Hoorn

Re: [JA] Gert-Jan Bruggink tweede in Grote Prijs van Amsterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-01-14 14:20

Hij heeft super gereden gister klasse

lovebengel

Berichten: 441
Geregistreerd: 18-05-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-01-14 16:14

Hij had super gereden! Heb zelfs nog even op zn paard gezeten! Maar maikel heeft dit weekend ook super gereden :j

Charles

Berichten: 7477
Geregistreerd: 19-05-06
Woonplaats: Onder de sterren

Re: [JA] Gert-Jan Bruggink tweede in Grote Prijs van Amsterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-01-14 16:16

Ah lovebengel volgens mij heb ik dat gezien, op het paard van John toch?

lovebengel

Berichten: 441
Geregistreerd: 18-05-07

Re: [JA] Gert-Jan Bruggink tweede in Grote Prijs van Amsterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-01-14 16:58


Charles

Berichten: 7477
Geregistreerd: 19-05-06
Woonplaats: Onder de sterren

Re: [JA] Gert-Jan Bruggink tweede in Grote Prijs van Amsterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-01-14 18:09

Ah ja ik stond daar links naast de foto net buiten beeld haha. Heel leuk dat dat mocht!

aPeters
Berichten: 26
Geregistreerd: 27-01-14

Re: [JA] Gert-Jan Bruggink tweede in Grote Prijs van Amsterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-01-14 18:23

gefeliciteerd :) *\o/*