
De merrie Black Caviar. Foto: Groushouse
De zwarte volbloedmerrie Black Caviar is al enige tijd met pensioen, maar toch weet ze nog bekers in de wacht te slepen. Gisteren is de merrie opnieuw gekroond tot paard van het jaar. Dat meldt de Herald Sun op hun website. De bekendmaking gebeurde tijdens een gala in Melbourne. Daarmee versloeg Black Caviar haar halfbroer All Too Hard.
De andere genomineerden waren Pierro, It's A Dundeel en Ocean Park.
Black Caviar heeft deze titel te danken aan de overwinningen in haar laatste drie wedstrijden. Black Caviar heeft in haar vierjarige carrière in totaal 25 races gelopen, welke ze allemaal wist te winnen. De merrie heeft een prijzengeld van ruim 5 miljoen euro.
De zwarte merrie wist als eerste paard op de cover van de Australische editie van het modeblad Vogue te verschijnen, werd gekroond tot Australische sportvrouw van het jaar, is samen met haar jockey vereeuwigd in het brons en er werd een speciale munt uitgegeven. Er is ook een DVD uitgebracht over de merrie.
Deze week zal bekend worden of Black Caviar drachtig is. Het zou haar eerste veulen worden.
You just gotta love Black Caviar