Dressuur jureren (GP Kür op muziek) wordt opnieuw herzien

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Gem

Berichten: 17673
Geregistreerd: 12-05-07
Woonplaats: Castelmola

Dressuur jureren (GP Kür op muziek) wordt opnieuw herzien

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-09-13 12:00

http://horsetalk.co.nz / http://www.bokt.nl


Op 24 september zal op het terrein van het Duitse paardensportcentrum in Warendorf (Duitsland) een test-evenement gehouden worden waarin het jureren van de Grand Prix Kür op muziek opnieuw beoordeeld zal worden.
Er zullen 20 Kür's gepresenteerd worden en dit zal voor publiek toegankelijk zijn.

Het doel van het evenement is om de consistentie (het met elkaar in overeenstemming zijn) en precisie in het jureren te verhogen.

Afgelopen jaren heeft het dressuur-jureren in de spotlights gestaan, gestart met de formatie van een Dressuur Task Force in 2008, na onenigheid tijdens de Olympische Spelen van dat jaar.

Een interne vergadering waarbij het FEI Dressuur Comité, de bestuursleden van de vereniging "belanghebbenden" van de FEI, de leden van de FEI Grand Prix Kür op muziek - groep: Katrina Wüst (DL), Peter Holler (DL), Stephen Clarke (GBR) en David Stickland (VS), een hoofd wetenschapper fysiologie aan de Universiteit van Princeton en een FEI consultant van statistische analyses in dressuur-jurering betrokken, die zitting zullen nemen op 24 september.

De FEI juryleden Stephen Clarke (GBR), Wim Ernes (NL), Christophe Hess, Peter Holler, Henning Lehrmann, Ulrike Nivelle, Dr Dieter Schüle en Katrina Wüst (allen uit DL), Hans-Christian Matthiesen (Den) en Christof Umbach (Lux) zullen jureren.

Volgens de voorzitter van het FEI Dressuur Comité Frank Kemperman was het idee om een test-evenement te houden, gepresenteerd tijdens het FEI Sport Forum dit jaar, en werd verwelkomd door de deelnemers.
"De Kür wordt gekenmerkt door de meest subjectieve jurering van alle FEI dressuurproeven, er zal voortdurend gepoogd moeten worden verdere objectiviteit te verhogen. Dit zal de ruiters, juryleden, toeschouwerd en de gehele sport ten goede komen.
Er zullen nieuwe ideeën onderzocht worden gedurende 5 testrondes en we verwachten dat het evenement een belangrijke stap vooruit zal maken in de transparantheid van het jureren van de Kür."

De conclusies als gevolg van de testresultaten zullen bespoken worden door het FEI Dressuur Comité.

Elanor

Berichten: 6865
Geregistreerd: 25-08-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-09-13 20:54

Ik snap niet hoe de jury op de vingers kijken zorgt dat jureren "objectiever" gaat worden? Meten = weten: hang een teugeldruk- en hartslagmeter om en trek punten af als de waarden boven de grenswaarden komen, dan krijg je een objectieve component. Stimulans voor het dierenwelzijn bovendien! :)