bokt.nl
Duitse vrijetijdsruiters in Nordhein Westfalen vierden hun 40 jarig jubileum met prominenten
Het FS-centrum (centrum voor vrijetijdsruiters) in Reken diende vier dagen lang als toneel voor mooie shows en demonstraties met bekende ruiters als Nathalie Penquitt, Peter Pfister, Michael Geitner, Linda Tellington Jones, Ursula Bruns, (oprichtster van FS-centrum die dit weekend haar 92e verjaardag vierde). Er werden demonstraties gegeven van onder andere paardenvoetbal en polo, waar ruiters aan konden deelnemen. Er was een leuk strodorp bij met onder andere stands over alle soorten hoefschoenen, paardenvoer en valtraining.
Elk jaar organiseert de VFD in een gemeente een sterrit. Leden uit heel Duitsland komen met hun paarden naar, in dit geval, Reken gereden. Hier parkeren ze hun paarden in paddocks en kunnen ze deelnemen aan meerdere activiteiten. Ruiters rijden vaak meerdere dagen en sluiten zich aan bij begeleiders te paard die hun verder brengen.
Ook aan de kinderen werd gedacht, deze konden aan meerdere activiteiten deelnemen. Zoals op onderstaande video, waarbij uitgelegd werd dat vrijheidsdressuur ook door kinderen makkelijk kan worden gedaan. Daarvoor werden uit het publiek willekeurige kinderen gekozen.