www.mopo.de/ bokt.nl
Het scheelde dit keer niet veel: Op zaterdagavond viel in Neuengamme een arabier in een moddersloot en zou bijna gezonken zijn. Het was puur toeval dat de merrie op tijd werd ontdekt en er weer uitgetrokken kon worden. Hiervoor waren echter 20 brandweermannen nodig. Slechts 6 weken geleden was er ook al een paard in die sloot gevallen.
Schijnbaar is op de weides aan de Neuengammer Hausdeich het gras bij de sloot het lekkerst en aantrekkelijkst. Het gebeurd dan ook regelmatig dat paarden daar in de sloot belanden en zich op eigen kracht niet meer kunnen bevrijden. Het ging dan ook op zaterdagavond om leven en dood voor de 6jarige merrie Yala.
Sebastian Strusse van de vrijwillige brandweer schetste dan ook een dramatisch beeld van de situatie die de vrijwillige brandweer bij de wei aantrof. Het paard was bijna volledig in de modder verzonken.
Om haar te bevrijden probeerden de brandweermannen haar met brandweerslangen uit de modder te trekken. De merrie Yala was echter al volledig uitgeput en had zichzelf al opgegeven. Echter met versterking van de brandweer uit Allermöhe lukte het toch de merrie uit de modder te trekken en dit gebeurde nog net op tijd.
Voor foto's klik hier
Voor de brandweer is dit bijna een maandelijks gebeuren. Door het groot aantal sloten in dit gebied moeten we maandelijks uitrukken om paarden te redden. Gelukkig is het meestal succesvol.