Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
Marga schreef:Een groep traditioneel ingestelde topfokkers binnen de KVTH die zich Liefhebbers van ‘het authentieke trekpaard’ noemen rijdt nog steeds heen en weer naar Frankrijk om hun veulens te couperen.
Moratoetje schreef:Helemaal mee eens!Marga schreef:Een groep traditioneel ingestelde topfokkers binnen de KVTH die zich Liefhebbers van ‘het authentieke trekpaard’ noemen rijdt nog steeds heen en weer naar Frankrijk om hun veulens te couperen.
Er wordt echt niet heen en weer gereden naar Frankrijk, het wordt gewoon in Nederland gedaan (achter gesloten deuren en geen haan die er naar kraait)!

Citaat:Al was ik laatst bij power horse en sprak wat mensen vh stamboek die absoluut tegen waren en met staart gewoon moest, maar dat er een paar zijn die moeilijk te overtuigen zijn.
Mindim schreef:En wanneer men aangeeft dat er is gecoupeerd op basis van medische redenen, graag bewijs aanvoeren, zoals rontgenfoto's en het ziektetraject wat vooraf ging aan het couperen. Anders medische indicatie niet accepteren als reden tot couperen.
Ashley5760 schreef:Mindim ik denk niet dat het stamboek niet wil, maar er is wat uitschot dat niet mee wil werken en waar het stamboek denk ik te 'soft' voor is om ze daadwerkelijk te weigeren bij keuringen etc. omdat er ook wat 'grotere' namen bij zitten natuurlijk.
PocoGaucha schreef:Als de fokkers die hun paarden wel willen couperen niet meer op keuringen mogen komen vallen de beste/meeste paarden weg. Dan blijft er niets over. Het stamboek kan ze niet weigeren want dan gaan ze failliet en dan verdwijnt het Nederlandse Trekpaard.
Ze kunnen het beter anders doen en een premie geven aan fokkers die de staart er wel aan laten. Dan hebben mensen een extra zetje om naar een keuring te komen, en de staart er aan te laten.
yvje86 schreef:Waarschijnlijk ben ik een van de weinige op bokt die een Belgisch trekpaard met korte staart Veel mooier vind dan een langstaart.
Akhal_Teke schreef:Er zijn toch zat mensen die nu al gewoon met staart fokken.