Blog: Loopt jouw paard bergop en train jij de borstspieren?

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

Blog: Loopt jouw paard bergop en train jij de borstspieren?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-07-13 22:26

http://paardenlifestyle.com/


Misschien heb je het wel eens op je protocol staan: ‘Het paard moet meer bergop lopen’ of ‘paard loopt te veel op de voorhand.’ In de dressuursport zien we graag een paard dat bergop loopt en dat daarbij het achterbeen goed ondertreedt. Een paard dat van nature bergop is gebouwd, kan uiteraard ook gemakkelijker bergop lopen.

Maar hoe zit dat met paarden die daar wat meer moeite mee hebben? Hoe zit dat bijvoorbeeld met de paarden die een wat korter voorbeen hebben en van achteren iets overbouwd zijn? Hoe kun je er voor zorgen dat ook díe paarden bergop gaan lopen?

In een van mijn vorige blogs heb ik het gehad over de buikspieren van het paard en hoe je door de training van de buikspieren het ruggebruik kunt stimuleren. De buikspieren zijn samen met de rugspieren onderdeel van de belangrijke kernspieren van het paard. Door het trainen van de kernspieren van het paard kun je het atletisch vermogen van je paard verhogen en daarnaast de kans op blessures verminderen.

Naast de rug- en buikspieren, zijn de borstspieren ook een belangrijk onderdeel van deze kernspieren. Op het moment dat het een paard bergop loopt, loopt een paard met zijn schoft omhoog gedrukt. Dit wordt mogelijk gemaakt door een aanspanning van de spieren waar de borstkas in hangt en waar de schouderbladen met de voorbenen aan vastzitten.

Een hele belangrijke spier hierin is de zogenaamde pectorale draagband. Dit is een grote borstspier die laag tussen de voorbenen ligt en voor een groot deel de voorhand draagt. Op het moment dat deze spier wordt aangespannen, wordt de borstkas omhoog gedrukt en daarmee de schoft.

Je kunt dat zien in de onderstaande figuur (zie website, red.). Rechts hangt de borstspier slap en is de borstkas en de schoft laag. Links een aangespannen borstspier en zie je dat de borstkas en de schoft hoger liggen. Maar hoe trainen we de spieren van de voorhand en met name de pectorale draagband, zodat de schoft en borstkas van het paard omhoog gedrukt worden?


Lees hier de rest van het artikel

Lees ook:
[VN] Op wedstrijd gaan versus thuis doortrainen. Wat is wijsheid?
[VN] Blog:Wie is bij jou de zwakste schakel? Je paard of jijzelf?
[VN] Blog: Laat jij punten liggen in de B en de L?
[VN] Blog: "Overleven in je proef"
[VN] Blog: "Waarom rijd je paard?"
[VN] Blog: "Wat waardeert een jurylid nu eigenlijk echt?"
[VN] Blog: Buikspieren van het paard; waarom zo belangrijk?
[VN] Waarom het op wedstrijd niet wil lukken en met training wel?

DynamiteS

Berichten: 1267
Geregistreerd: 04-07-13

Re: Blog: Loopt jouw paard bergop en train jij de borstspieren?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-07-13 22:57

goed artikel!

Niekje1991

Berichten: 327
Geregistreerd: 24-03-11
Woonplaats: Velsen

Re: Blog: Loopt jouw paard bergop en train jij de borstspieren?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-13 07:54

Heel goed artikel!! Goed uitgelegd, en heel logisch eigenlijk