www.knhs.nl
In Sankt Gallen staat voor Nederland de eerste wedstrijd in het kader van de Furussiyya FEI Nations Cup op het programma waar het voor ons land om de punten gaat. Voor het Oranje kwartet gaat Gerco Schroder met London als eerste het springparcours van de landenwedstrijd te lijf. Jur Vrieling met VDL Bubalu rijdt als tweede, gevolgd door Maikel van der Vleuten met VDL Groep Verdi. Marc Houtzager vertrekt met Sterrehof's Tamino als laatste. Daarmee heeft bondscoach Rob Ehrens voor de eerste serieuze krachtmeting het sterkst mogelijke Oranje kwartet aan de start gebracht.
Het aan de noordkant van de Alpen gelegen Zwitserse stadje Sankt Gallen heeft de afgelopen weken erg veel regen te verwerken gekregen, waardoor de piste waarop deze week het CSIO plaatsvindt iets wegheeft van het moeras dat het vroeger was. Onder de naam 'Grundnermoos' staat dit terrein plaatselijk bekend en het woord moos is SchweizerDeutsch voor wat in Nederland een moeras genoemd wordt. Dat was het dan ook, tot voor ongeveer een halve eeuw geleden op dit moeras een sportcomplex werd aangelegd. Ondanks het feit dat in 1995 de Europese Kampioenschappen onder erbarmelijke omstandigheden werd verreden, waarbij ook het programma danig werd ingekort, is men in deze stad vast blijven houden aan een graspiste. Dat leidde er toe dat op de openingsdag slechts één wedstrijd met barrage verreden kan worden. Ook op de dag van de landenwedstrijd, morgen, is het programma sterk aangepast.
"Ik wil de organisatie toch complimenteren met de beslissing om wedstrijden af te lasten, want daardoor wordt de bodem gespaard. Morgen is een hele belangrijke wedstrijd waarin wij van de ruiters vragen om van start te gaan in de landenwedstrijd. Op zondag in de Grote Prijs is het een beslissing van de ruiters of ze wel of niet van start willen. Die keuze hebben ze morgen feitelijk niet en dan ben je als organisatie verplicht voor zo goed mogelijke omstandigheden te zorgen. Daarom ben ik samen met mijn collega's chef d'equipe blij met het cancelen van wedstrijden", aldus Ehrens. In de landenwedstrijd doet Rob Ehrens zijn reputatie wederom eer aan. Ehrens weet altijd, overigens meestal niet tot zijn genoegen, een plaats vooraan in het startveld te loten. Ook nu weer, want het Nederlandse team lootte de derde startplek. "Ik ben daar nu wel blij mee, want je mag er vanuit gaan dat de bodem er gedurende de wedstrijd niet beter op wordt en dan heb je met een startpositie vooraan in het veld toch een voordeel". Ehrens koos mede voor Sankt Gallen omdat het Nederlandse team in de laatste zes wedstrijden die hier werden verreden er maar liefst vier wist te winnen. "Ik ben eerlijk gezegd niet echt ongelukkig met deze nieuwe formule. Ik hoef maar viermaal een zo sterk mogelijk team aan de start te brengen. Aan de andere kant hadden we tot en met vorig jaar acht wedstrijden waar we punten konden verdienen en nu maar vier. Daardoor zou de geluksfactor nu wel eens een rol kunnen gaan spelen. Waar het dit jaar om gaat is hier in Sankt Gallen en in Rotterdam en in Aken en Falsterbö de punten te pakken die we nodig hebben om ons te plaatsen voor de finale in september in Barcelona", aldus Ehrens.
Zwitserland mag vrijdag als eerste van start gaan, voor de Duitsers. Frankrijk heeft de vierde startpositie en Groot-Brittannië de vijfde. België vertrekt als zesde, voor de Ieren, terwijl de Italianen als laatste van start gaan. Naast Nederland hebben ook Duitsland, Ierland en Zwitserland er alle belang bij om een topklassering te behalen.
Meer info zie: www.csio.ch