
Twee paardenpaspoorten, links van de (K)NHS, rechts van het KWPN
Volgens Britse organisaties die nu nog een paspoort mogen uitgeven (75) zou het op zulk korte termijn implementeren van een nieuw systeem een logistieke nachtmerrie zijn. In Nederland zijn er op dit moment circa dertig instanties die paspoorten uit mogen geven. De Britse organisaties hebben allemaal een brief gekregen van het ministerie dat zich bezig houdt met voedselveiligheid. Dat ministerie vond een gecentraliseerde paspoortsysteem al eerder een goed idee. Echter ondervonden zij bij de opzet hiervan in 2010 weerstand bij. Mede door Europese regelgeving.
In Groot-Brittannië is vorig jaar nog een nationale paardendatabase over de kop gegaan. Slechts vier jaar na de lancering was het niet meer rendabel, onder andere vanwege een tekort aan overheidsfinanciering. De overheid wilde er geen geld meer insteken, omdat de gegevens bij de 75 instanties werden geregistreerd. In de database stonden standaard identificatiegegevens van meer dan een miljoen paarden. Omdat het overlijden van paarden vaak niet geregistreerd werd ontstonden er ook fouten in de database. Toch vind het Britse ministerie nu dat het systeem weer nieuw (en beter) leven ingeblazen dient te worden.
Aangezien het een Europese regelgeving betreft, zou ook in Nederland de paspoortuitgave voortaan door 1 instantie geregeld gaan worden. Op de website van de PVV/PVE is nog niks te vinden over deze mogelijke verandering.