Update: Paarden in Wetteren bij ramptrein van de wei gehaald

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Dinopino
Berichten: 11241
Geregistreerd: 25-01-02
Woonplaats: Duitsland

Update: Paarden in Wetteren bij ramptrein van de wei gehaald

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-05-13 12:13

new1.blid.be


Na tussenkomst van BLID, zijn de paarden van de weide gehaald in het rampgebied van Wetteren.

Samen met de eigenaar, die ons donderdagmorgen contacteerde naar aanleiding van onze vorige berichtgeving in de media, hebben medewerkers van BLID probleemloos de paarden van de weide kunnen halen.

De wind zat gunstig en de boodschap van de hulpdiensten was, om zeker 70 meter van de wrakken te blijven. In de wijde omgeving lopen er nog runderen, die ook zouden kunnen worden weggehaald, al blijft de beslissing bij de eigenaar van de dieren. De eigenaar was deze namiddag opgelucht met onze steun, toen de voorzitter van BLID Dirk Blanchart zelf op bezoek was in de commandopost in Wetteren, om de situatie te bespreken. De paarden zijn nu overgebracht naar de faculteit dierengeneeskunde in Merelbeke voor onderzoek.


“Dat de dieren onder stress staan was deze namiddag duidelijk. Het moet verschrikkelijk zijn geweest voor de paarden, want hoe groot de weide ook is, de dieren zijn niet verder dan 100 meter van de vuurhaard kunnen lopen. We hopen dat iedere eigenaar die nog dieren in het gebied heeft lopen, toch een inspanning zou doen om ze daar weg te halen, voor men met de takelwerkzaamheden zal beginnen”, alsnog Dirk Blanchart voorzitter van BLID.

Reacties graag in dit topic: [VN] BLID boos over vergeten paarden naast treinramp