bron: www.bbc.co.uk
De beslissing is genomen, na 25 opeenvolgende 1ste plaatsen is besloten om de merrie met pensioen te sturen. De merrie won vorig jaar de Diamond Jubilee Stakes op Royal Ascot, maar liep daarbij wel een scheurtje op in één van haar spieren waardoor het gevreesde pensioen wel heel dichtbij kwam.
Na een herstel periode van 8 maanden, maakte ze haar rentree in Februari en kon opnieuw 3 overwinningen op haar naam schrijven.
"Ze heeft alles gedaan wat we haar gevraagd hebben te doen" aldus trainer Peter Moody.
"We hebben lang en hard nagedacht over haar door te laten racen, maar we zijn ervan overtuigd dat ze alles gedaan heeft wat we haar vroegen te doen en vonden het de de juiste beslissing op het juiste moment om haar terug te trekken na een geweldige cariere"
De veelbesproken hengstenkeuze Frankel voor haar nieuwe leven als fokmerrie zal misschien moeten wachten aangezien ze zeer waarschijnlijk door een Australische hengst bezocht wordt later dit jaar.