De naam Iris bracht vandaag geluk. In het Indoorkampioenschap klasse M pony's dat in twee categorien werd verreden ging het goud naar Iris. Iris Elshof was vanmiddag veruit de snelste in de klasse M, categorie C. In de categorie D/E was het Iris Looymans uit Vught die gehuldigd werd als kampioene.
Voor Iris Looymans was de titel in het D/E met Quick Star een prachtige afsluiting van haar periode bij de pony’s. “Vorig week won ik op Indoor Brabant, nu dan hier in De Meern én ik was al reserve-kampioene van Brabant”, vertelt de winnares. “Ik heb thuis al twee paarden staan waar ik mee verder ga. Een twaalfjarige waar ik al L mee gestart ben en een driejarige.” Iris weet waarom ze vandaag kampioene werd: “Omdat ik sneller was dan de rest.” Ze reed niet anders dan bij andere wedstrijden. “Quick Star is een snelle pony. Hij kan heel groot galopperen. Ik vond het niet een heel moeilijk parcours. Mijn tactiek was om de lijntjes te rijden net als de anderen, maar door de galop van Quick Star tijd te winnen.” Iris werd vandaag geholpen door haar moeder en zus en traint bij Wil Schellekens met de ervaren Quick Star. “Hij is veertien jaar oud en heeft al meer ruiters naar het Z en ZZ gereden.”
In de categorie D/E bleven in de barrage vijf van de dertien combinaties foutloos. Noa van der Aa (12) met Kairo uit Bakel veroverde het zilver op slechts 0,16 seconde van de winnares. Het brons ging naar Ank van de Goor (13 jaar) met Flash.
Voor Iris Elshof uit het Overijsselse Liederholthuis was het winnen van de klasse M, categorie best speciaal. “We kochten mijn pony Orchid’s Ela al als veulen. Het is een Kantje’s Ronaldo en best fel. Toen ik negen was heeft er eerst nog iemand anders op gereden. Op de regiokampioenschappen waren we vijfde en nu kampioen”, lacht de 12-jarige pupil van Hans van der Kolk.
In de barrage was de als tweede geëindigde even oude Floor van de Hulst bijna drie seconden langzamer dan Iris. De bronzen medaille ging naar Jessie Wiefferink (11) uit Wierden.
Springtitels klasse L pony's zijn verdeeld Er werd vanochtend heel goed gereden in de klasse L pony's bij de KNHS Indoorkampioenschappen. Veel combinaties bleven foutloos over het parcours van Marco de Jong. In de barrages moest dan ook snel gereden worden om kampioen te worden. In de categorie A/B lukte dat Anouk Loomans met Lizzy. Beste in de categorie C waren Mike Loos met Storm vd Laarbeek Hoeve. Myrthe Sonnemans nam de titel mee naar Helden. Met haar D-pony Beau Surprise was ze precies een seconde sneller dan de nummer twee en won de titel in het D/E.
De combinaties in de klasse L, categorie A/B hadden weinig moeite meet het basisparcours, zestien van de twintig wisten foutloos te blijven. De elfjarige Anouk Loomans was de laatste van deelnemer aan de barrage en reed met Lizzy veruit de snelste tijd. Ze was ruim twee seconden sneller dan de nummer twee Raymond Redder met Black Magic. Het derde foutloze resultaat in de barrage kwam op naam van Isabelle Geurts met Mini-hopps.
“Ik vond het een makkelijk parcours en in de barrage heb ik heel snel gereden”, vertelt de gelukkige winnares Anouk Loomans. “Lizzy is altijd snel. Mijn vader had me vandaag ook geholpen. Omdat ik al allerlaatste moest konden we nog een paar kijken voordat ik moest rijden. Ik rijd Lizzy nu twee jaar en was al eens Brabants kampioen. Vandaag was de laatste wedstrijd met haar. Ik heb nog twee pony’s waar ik mee verder ga, een C-tje en een D-pony.
Mike Loos (11 jaar) won met Storm vd Laarbeek Hoeve met een miniem verschil van 0,07 seconde het indoorkampioenschap in de categorie C. Mike liet Tom Busscher met Moonlight achter zich, die weer een ruimer gat van bijna drie seconden sloeg met Lynn van Oldeniel.
De klasse L werd gedomineerd door combinaties uit het Zuiden van het land. De 15-jarige Myrthe Sonnemans uit het Limburgse Panningen reed met haar D-pony Beau Surprise de snelste foutloze barrage en kreeg de gouden medaille en de mooie oranje sjerp om de hals van haar pony gehangen. Ook in de categorie ging het zilver naar een ruiter de ponyclub uit Geesteren, namelijk Ties Rothstegge met Orchid’s Onyx. Buurtgenoot Bas Haarhuis werd met Jacodi's Brassy’s Breeze derde. Achttien van de dertig deelnemers plaatsten zich voor de beslissende barrage.
Anouk van der Velde en Kim Mestrom kampioenen Z-springen Voor volgepakte tribunes in het Rabobank Hippisch Centrum won Anouk van der Velde de Zware klasse in de categorie C. Met Dante was Anouk, de tweede kampioene vandaag met die naam, in de barrage bijna twee seconden sneller dan Niels Bulthuis. Koen Kerbert bezette de derde plaats. In het Z, categorie D/E was Kim Mestrom de enige foutloze in de barrage en daarmee kampioene van deze rubriek.
“Het waren moeilijke parcoursen, je moest de lijntjes goed rijden en het was hoog gebouwd’, beschrijft kampioene Kim Mestrom de ontwerpen van Marco de Jong. Drie combinaties plaatsten zich na twee omlopen voor de barrage. Kim: “Ik moest als eerste en het plan was om gewoon foutloos te rijden. Ik was al zeker van een plek op het podium en daar was ik al heel blij mee. Toen ze na mij allebei een fout maakten was ik echt superblij.” De twaalfjarige rijdt vanaf afgelopen zomer in het Z met Orchid’s Helcia. “Ik rijd ook al twee paarden en nog drie pony’s. Mijn vader helpt me veel en ik train bij Luc Steeghs”, vertelt de amazone uit Ohe en Laak, die later professioneel de paarden in wil. Opvallend is hoe goed de Orchid-pony’s in De Meern presteren. Amber Meijer , vorig jaar kampioene op de Hippiade, werd tweede met Orchid’s Latoya. De derde plaats ging naar Anne Rutten met Cinquant’s Chocotoff. Orchid's Jolina, gereden door Niels Overmaat uit Wierden, werd zevende.
De titel in de categorie C ging naar Anouk van der Velde (foto 1 en 2), die volgende week zaterdag haar dertiende verjaardag viert. Met haar vospony Dante bleef ze haar naaste concurrenten bijna twee seconden voor. De jonge amazone uit Rijsbergen won vorig jaar met een andere C-pony dezelfde titel, maar dan op de Hippiade. “Dante kan goed springen en zal nooit stoppen”, omschrijft ze zijn talenten.
Niels Bulthuis (11 jaar) nam het zilver mee naar huis. Coen Kerbert (Enschede) treedt in de voetsporen van zijn succesvolle zussen en werd derde.