Varssevelds Hippisch Festijn blikt vooruit

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

Varssevelds Hippisch Festijn blikt vooruit

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-03-13 13:05

Persbericht / http://www.bokt.nl


Met een uitstekende beoordeling van de internationale paardensportbond, de FEI, op zak zijn Johan Venderbosch en zijn achterban vastberaden om ook Varssevelds Hippisch Festijn 2013 tot een groot succes te maken. Johan Venderbosch, mede-oprichter en voorzitter van het nationale en internationale concours, is alweer wekelijks bezig met de voorbereidingen voor 20, 21 en 22 september.

Het Varssevelds Hippisch Festijn is een van de outdoor paardensportevenementen van Nederland, met een internationale eventing. Topruiters uit binnen- en buitenland leggen op zondag de cross country af, een traject door natuurgebied De Vennebulten over natuurlijke hindernissen, waarbij er ook wordt gestreden om het Nederlands kampioenschap.

“Zo’n traject met de zon hoog aan de hemel en heel veel mensen die in de natuur willen lopen en tegelijk genieten van de paardensport geeft gewoon een kick. Voor de ruiters, maar ook voor de organisatie. Iedereen is blij. Je hebt een dag waar je van tevoren op hoopt”, blikt Johan Venderbosch op vorig jaar terug.


Het goede gevoel werd onderstreept door de zeer goede rapportage van de FEI, die bovendien een pluim gaf aan de parcoursbouw van Venderbosch. Het Hippisch Festijn bestuur voelt zich vereerd. “Het doet ons heel veel. Het is toch een teken dat alle moeite die je met elkaar doet, ook van hoger hand beloond wordt. Alle grondeigenaren werken geweldig mee en we hebben enorm veel vrijwilligers. Die ondersteuning is onmisbaar, net als de sponsoren.”


“Afgelopen jaar hadden we deels een nieuwe route uitgestippeld en mooie, nieuwe hindernissen gebouwd”, vertelt Venderbosch. “Het is best wel wat spannend hoe de deelnemers die nieuwe hindernissen overwinnen, maar dat ging allemaal voortvarend. Ook jonge combinaties kwamen goed door het parcours. We proberen de hindernissen zo aan te kleden dat we het paard helpen met het bepalen van de afzet om zo goed mogelijk over de sprong te komen.”


Ook Rijvereniging en ponyclub Varsseveld hoopt met alle mensen in september weer een succesvol evenement te organiseren. “We proberen de zondag nog wat meer franje te geven met een paar extra shows op het hoofdterrein en ik ben in gedachten alweer bezig met wat nieuwe hindernissen in de cross country. De intentie is weer om een wedstrijd neer te zetten die zeer leerzaam is, maar ook een tandje intensiever. De ruiters moeten niet denken dat ze in Varsseveld kunnen debuteren op dit niveau”, lacht Venderbosch.