http://www.HorseGirlTV.com / http://www.eurodressage.com / http://www.bokt.nl
De combinatie binnenkort naar Europa
De Amerikaan Steffen Peters wist in Del Mar met zijn Legolas (Laomedon x Florestan II) de kür op Muziek af te sluiten met 78,075 procent. Daarmee finishte hij als eerste en boven Güenter Seidel en Coral Reef Wylea die 74.375 procent scoorde. De complimenten van de commentator galmde door de speakers: “Dit is een internationaal dressuurpaard!”
“Mijn Kür was spannend voor mij. Van alle wedstrijden met Legolas, was dit de beste wat betreft ontspanning en souplesse. Vandaag ging zo als ik wilde. Van hier uit wil ik verder bouwen. Legolas is een moeilijk paard in de vliegende wissels, deze gingen goed. Beter kon vandaag niet.” In de proef had Peters een aantal extra moeilijkheden ingebouwd, waaronder dubbele pirouettes.
Peters wil volgend jaar met de ruin internationaal gaan scoren. “Dit en vorig jaar was niet het jaar voor ons om te schitteren. We willen hem nu gezond qua lichaam en geest houden. Volgend jaar willen we echt gaan schitteren, al doet hij het dit jaar zeker niet slecht. Voor volgend jaar staan er een aantal belangrijke evenementen op de kalender.”
“Als de jury’s hem waarderen, dan realiseer ik mij dat hij een internationaal paard kan zijn. Als persoon zijn heb je zo je mening. Je weet wat je kan en waar je naar op zoek bent. Het is wel duidelijk dat de piaffe en passage van Legolas zeker te meten zijn met andere paarden. Aan de galop zat nog wat werk. Jury’s zien de verbeteringen en dat zie ik terug in de score. Legolas heeft zichzelf erg verbeterd. Ik wist dat het een internationaal paard kon zijn, maar het is leuk om te zien dat de jury dat ook gelooft.”
Begin april zal de combinatie uit komen tijdens het Global Dressage Festival CDI5* in Wellington, Florida. Daarna vliegen ze naar Amsterdam en Hagen, Duitsland voor een wedstrijd op vijf sterren niveau. “Ik kijk uit om in Europa te kunnen starten. Het is belangrijk om in Europa gezien te worden. Ik hoop daar met Legolas te kunnen rijden tussen het topniveau van de wereld. Je krijgt dan een realistisch beeld van wat je kunt verwachten tijdens de wereldruiterspelen in 2014.”