Drie Friese hengsten goedgekeurd in de VS

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
ThePast03
Berichten: 49845
Geregistreerd: 01-05-03

Drie Friese hengsten goedgekeurd in de VS

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-03-13 17:37

www.kfps.nl


Tijdens het Centraal onderzoek in de VS zijn maar liefst drie Friese hengsten goedgekeurd. Twee via het reguliere verrichtingsonderzoek en een middels een verkorte onderzoek. De nu 13-jarige Casper van de Oostwal (Jasper 366 x Hearke 254) strandde als vierjarige nog in het Centraal onderzoek in Nederland. Onder meer door z'n resultaten in de dressuur kreeg hij met z'n aanwijzing voor het verkorte onderzoekopnieuw een kans, hetgeen hem het dekbrevet opleverde. Hij gaat verder onder de naam Alert 475.

De twee gepromoveerde hengsten uit het reguliere traject slaagden met bijzonder hoge cijfers. De hoogste van de twee, Bonne fan Signature Friesians scoorde zelfs 87 punten in zowel de rij- als de menproef. Nog nooit reikte een hengst aan dergelijk hoge cijfers voor deze onderdelen. Hij werd in 2011 reeds aangewezen voor het CO, maar kon het onderzoek (dat vorig jaar geen goedkeuringen opleverde) vanwege kreupelheid niet aanvangen. De Doaitsen 420-zoon uit de Namke-lijn wordt geregistreerd met de naam Bene 476. Mooie cijfers (in alle drie de disciplines ruim boven de 80 punten) waren er ook voor de nu 4-jarige Dominic. De nieuwe naam voor deze Minste 384-zoon uit een Tjitte 333-dochter uit stam 8 luidt Date 477.

De eindbeoordeling op DG-Bar Ranch in het Californische Hanford werd noodgedwongen met een week uitgesteld door een ongeval van trainingsleider Willy Arts. Hij maakt het inmiddels weer goed en werkt aan z'n herstel. Het onderzoek startte aanvankelijk met 4 hengsten. De 5-jarige Andy (Tsjerk 328 x Leffert 306) verliet echter vroegtijdig het CO.

Typhoon

Berichten: 2282
Geregistreerd: 02-01-06
Woonplaats: makkum

Re: Drie Friese hengsten goedgekeurd in de VS

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-13 19:00

Bene 476 //Bonne fan Signature Friesians is bij ons geboren en we hebben hem in deels in eigendom gehad :)

Blacky94

Berichten: 4065
Geregistreerd: 07-07-08

Re: Drie Friese hengsten goedgekeurd in de VS

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-13 20:27

Date spreek je als t goed is, op zn engels, uit als Dah-Tah :)
Vind het alle drie erg mooie hengsten :)

Cyrina

Berichten: 3214
Geregistreerd: 09-08-06

Re: Drie Friese hengsten goedgekeurd in de VS

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-03-13 11:46

Waarom krijgen friezen een andere naam bij goedkeuring? Ander nummer snap ik, maar een andere naam ...??

Blacky94

Berichten: 4065
Geregistreerd: 07-07-08

Re: Drie Friese hengsten goedgekeurd in de VS

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-03-13 21:02

Heeft volgens mij grotendeels te maken met dat ze willen dat alle goedgekeurde hengsten een andere naam dragen en er dus niet 2x een dekhengst is die bijvoorbeeld Douwe oid heet (miss ook ivm verwarring, als er bijv een Douwe 214 en 381 zouden zijn zou het toch kunnen zijn dat dingen niet altijd even duidelijk zijn) . Want volgens mij hebben veel van de eerste hengsten allemaal hun eigen naam gehouden en zo een enkele keer komt er nog wel eens een door met zijn eigen naam.