http://www.bokt.nl
De Canadese variant van de KNHS, Canada's National Equestrian Federation (CNEF), heeft een zesjarig strategisch plan uitgewerkt om de paardensport naar een hoger niveau te tillen. De CNEF noemt dit zelf het meest gedetailleerde en uitvoerige plan ooit. Centraal staat de persoonlijke ontwikkeling van de ruiter en het paard en de wil om levenslang deel te nemen aan de paardensport en nevenactiviteiten. Hierbij wordt er ook rekening gehouden met het welzijn van paarden, respect voor elkaar en acceptatie en stimuleren van diversiteit. CNEF wil een voorbeeld zijn op het gebied van paardensport, zonder daarbij de wensen van hun leden uit het oog te verliezen. Vrijwilligers staan hoog in het vaandel en samenwerken in een must.
Op dit moment heeft Canada al diverse topsporters, waarbij Olympisch goud winnaar 2008 Eric Lamaze waarschijnlijk de meest bekende is. Ook Ian Miller is een bekende springruiter. Daarnaast zijn in de dressuursport Ashley Holzer en Jacqueline Brooks (twee maal Olympische deelname) geen onbekenden. Tijdens de afgelopen Spelen in Londen had Canada zowel voor de dressuur, springen en de eventing een team afgevaardigd. Waarbij het dressuurteam helaas uit elkaar viel vanwege diskwalificatie van David Marcus.
Het is de bedoeling dat in 2018 er significante verbetering is in deelname aan de Olympische Spelen, de Wereldruiterspelen, de Pan American en de Para American Games en overige (continentale) kampioenschappen. Om dit te bereiken is er groei en verbetering nodig op het gebied van standaarden voor de zorg van paarden en een grotere en dynamische paardenindustrie. Om dit laatste te bereiken wil de CNEF een sterker nationaal wedstrijdsysteem, waarbij er ook regio, provinciale en nationale kampioenschappen worden gehouden.
Daarnaast is het de bedoeling dat er programma’s komen om het competitieverband te promoten alsmede levenslange deelname. Hierbij wordt het individu van paard en ruiter niet vergeten. De lijnen tussen de leden en de beleidsmedewerkers dienen kort te zijn. CNEF wil meer eenheid vormen, waarbij er aandacht is voor de sport, recreatie en paardenwelzijn, zodat zij over zes jaar vooruitstrevend zijn op het gebied van paardensport.
Het hele plan is uitwerkt in een 44-pagina tellend rapport ”One Vision” (Engelstalig pdf)