
Camelot
Foto: Sandra Nieuwendijk
Op vrijdag 16 november werden de verrichtingshengsten voor de vierde maal in Ermelo verwacht om zich te laten beoordelen onder het zadel van hun eigen ruiter/amazone. De toch al sombere herfstdag werd overschaduwd door het ongeluk van de rijpaardhengst Emerson. De andere hengsten lieten zich goed zien en vrijwel alle deelnemers toonden weer progressie ten opzichte van de vorige beoordelingsdag. De rijpaardhengst Sammelis is door de eigenaar teruggetrokken, en krijgt volgend jaar een nieuwe kans.
Vier rijpaarden en een ponyhengst kwamen ’s ochtends voor de derde keer in actie voor de verrichtingscommissie, en werden door de leden van de commissie uitgetest. Dit waren Glasgow van ’t Merelsnest, New Cuba Libre, Camelot, Emerson en Cartago van ’t Molenbosch.
In het middagprogramma deden de hengsten die de vierde beoordeling ondergingen hun best onder het zadel van hun eigen ruiters. Hoewel ook Sammelis zich weer verbeterd had ten opzichte van de vorige keer, adviseerde de commissie de eigenaar toch om de nog erg jeugdig aandoende hengst nu terug te trekken en hem volgend jaar het complete onderzoek te laten doorlopen.
De overige hengsten zullen op 7, 8 en 9 januari in Ermelo verblijven voor het examen, direct aansluitend op het inhaalmoment van de hengsten die een van de vier beoordelingen hebben gemist.