Amerikaanse Quarterfokster geeft fraude van 53 miljoen toe

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

Amerikaanse Quarterfokster geeft fraude van 53 miljoen toe

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 16-11-12 10:11

www.bokt.nl / www.horsetalk.co.nz



De, in Amerika bekende, Quarterfokster Rita C. heeft tegen over de rechter bekend dat ze inderdaad 53 miljoen Amerikaanse dollars heeft gestolen van de gemeente Dixon, Illinois gedurende een periode van 22 jaar. Met dit geld heeft ze haar ranch en eigen leefstijl onderhouden.

Rita C. was eigenaar van een ranch in Beloit, Wisconsin, Amerika. Daarnaast gaf ze ook leiding aan een ranch in Dixon. Ze fokt Quarters en is lid van de American Quarter Horse Association (AQHA). Rita heeft achtmaal de Leading Breeder Award in ontvangst mogen nemen tijdens de AQHA Wereldkampioenschappen.


Sinds begin jaren tachtig werkte Rita ook bij de gemeente van Dixon te Illinois. Rita verantwoordelijk voor de financiën van de gemeente. De fraude vond sinds december 1990 plaats. In oktober 2011 kwamen deze praktijken aan het licht toen iemand inviel tijdens Rita’s vakantie.

Vanaf mei zijn al haar Quarterpaarden, ruim 400 stuks, in beslag genomen. In september zijn deze allemaal geveild, evenals een groot deel van haar andere eigendommen.


Tot op heden is Rita nooit publiekelijk op de zaak in gegaan. Afgelopen woensdag moest ze voorkomen, waarbij ze heeft verklaard schuldig te zijn aan fraude en het witwassen van geld. De 59-jarige kon veroordeeld worden tot maximaal 20 jaar cel met een boete van 250.000 dollar of geen celstraf maar een boete van tweemaal het bedrag dat ze heeft gefraudeerd. In dit geval zou dit gaan om een slordige 106 miljoen dollar. Omdat Rita heeft toegegeven schuldig te zijn kunnen het OM en de verdediging aangeven welke celstraf zij geschikt vinden. Het Openbaar Ministerie verwacht echter dat de straf tussen de 15 en 19 jaar celstraf zal uitvallen. De advocaat van Rita verwacht eerder 12 tot 15 jaar celstraf. Rita heeft ingestemd dat ze de gemeente van Dixon 53 miljoen schuldig is, alle opbrengsten uit de verkoop van haar eigendommen worden van dit bedrag afgetrokken. Op dit moment is de opbrengst van de verkoop van haar paarden en andere eigendommen 7,4 miljoen dollar. Haar ranches zijn nog niet verkocht. Omdat Rita heeft ingestemd met een verbeurdverklaring, zullen er nog meer eigendommen verkocht gaan worden.

In februari is de uitspraak. Tot twintig jaar na het uitzitten van de celstraf kan de Amerikaanse overheid beslag leggen op haar eigendommen om op deze manier zoveel mogelijk geld terug te krijgen.


[VN] Amerikaanse fokster beschuldigd van miljoenenverduistering
[VN] US Marshals neemt 311 paarden in beslag van fraudeur
[VN] Paarden van Amerikaanse miljoenenfraudeur worden geveild

Verosjaak

Berichten: 8386
Geregistreerd: 02-10-05
Woonplaats: Molenaarsgraaf

Re: Amerikaanse Quarterfokster geeft fraude van 53 miljoen toe

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-11-12 10:18

Tja. Al is de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaalt hem wel...

Happy16

Berichten: 4815
Geregistreerd: 27-02-12
Woonplaats: Alphen aan den Rijn

Re: Amerikaanse Quarterfokster geeft fraude van 53 miljoen toe

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-11-12 10:19

53 miljoen :wow: :$

samoth
Berichten: 4686
Geregistreerd: 18-06-04

Re: Amerikaanse Quarterfokster geeft fraude van 53 miljoen toe

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-11-12 11:02

Erg triest....

mika11

Berichten: 11620
Geregistreerd: 12-12-10
Woonplaats: Noord Veluwe

Re: Amerikaanse Quarterfokster geeft fraude van 53 miljoen toe

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-11-12 11:04

Wat een geld. :oo
Ook dom dat de gemeente er niet eerder achter is gekomen, dan is zij ook nooit goed gecontroleerd op haar werkzaamheden.

Ibbel

Berichten: 51680
Geregistreerd: 01-09-04
Woonplaats: West-Veluwe

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-11-12 11:17

Heeft ze goed geregeld. Lekker luxe kunnen leven op kosten van de staat/gemeente door te frauderen, iemand anders zorgt nu het vermoedelijk wat moeilijker wordt om alles bij te houden voor de verkoop van huizen en paarden, heeft ze dus ook geen omkijken naar, en nu is ze tot en met haar oude dag ook nog gratis onder dak in de gevangenis :+

Wie zegt er nog dat paarden niets opleveren? :D

(Ja, ik weet dat de Amerikaanse gevangenis geen pretje is...)

knollentuin
Berichten: 10850
Geregistreerd: 04-10-08
Woonplaats: heemstede

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-11-12 11:19

en waar verstop je dan 53 miljoen? want alles uitgeven valt ook op denk ik? :o?

Ibbel

Berichten: 51680
Geregistreerd: 01-09-04
Woonplaats: West-Veluwe

Re: Amerikaanse Quarterfokster geeft fraude van 53 miljoen toe

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-11-12 11:22

In 22 jaar? Dat is maar ruim 2 miljoen per jaar. Kun je makkelijk opmaken aan 300 paarden. Koop een beetje een knappe goed presterende dekhengst en je bent zo een paar ton kwijt.

knollentuin
Berichten: 10850
Geregistreerd: 04-10-08
Woonplaats: heemstede

Re: Amerikaanse Quarterfokster geeft fraude van 53 miljoen toe

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-11-12 11:26

ohhh ja, ze heeft natuurlijk wel lekker de tijd ervoor gehad... en genomen... en gekregen.. :')

purkie

Berichten: 1720
Geregistreerd: 26-04-10
Woonplaats: Amsterdam

Re: Amerikaanse Quarterfokster geeft fraude van 53 miljoen toe

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-11-12 12:09

ik ben vooral voor op 'goed karakter fokken' .

bertieJarig

Berichten: 1848
Geregistreerd: 19-10-03
Woonplaats: Bunderhee

Re: Amerikaanse Quarterfokster geeft fraude van 53 miljoen toe

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-11-12 12:46

Wat zijn we toch een keurig volkje, he, dat we de achternaam niet mogen noemen.

Fira

Berichten: 1953
Geregistreerd: 30-10-08

Re: Amerikaanse Quarterfokster geeft fraude van 53 miljoen toe

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-11-12 12:51

53 miljoen!? Dat mensen tegenwoordig niet meer willen werken voor hun geld, ongelooflijk.
Beetje andermans geld stelen, lekker makkelijk zo. Kan hier echt niet tegen, haha.

Maflinger_S
Berichten: 12733
Geregistreerd: 01-07-08

Re: Amerikaanse Quarterfokster geeft fraude van 53 miljoen toe

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-11-12 12:53

Bizar in alle opzichten ...

WhySoWhite
Berichten: 3461
Geregistreerd: 09-11-08
Woonplaats: Naast de buren

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-11-12 12:55

purkie schreef:
ik ben vooral voor op 'goed karakter fokken' .


:')