Eerste competitieavond in Hulshorst een succes

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
ThePast03
Berichten: 49845
Geregistreerd: 01-05-03

Eerste competitieavond in Hulshorst een succes

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-10-12 13:48

www.kwpn.nl


Gisteravond vond in Manege De Bullen Enk te Hulshorst de eerste van vier competitieavonden. Een nieuw initiatief waarvan de eerste avond als bijzonder geslaagd kan worden beschouwd. Er was veel publiek, een goede sfeer en In niet minder dan tien rubrieken kwamen de tuigpaarden in actie. De paarden konden goed uit de voeten in de lange baan en er werd best gepresteerd.

Only the Lonely (v.Manno) en Evelien Corbeek waren goed voor drie overwinningen. Ze wonnen de ereklasse, de damesrubriek voor de tweewielige wagen en de rubriek onder het zadel. De grote donkere vos had het naar zijn zin in Hulshorst en liet zich alle keren uitstekend zien. In de ereklasse waren het drie Manno’s die de dienst uit maakten. Gerard van der Meulen werd tweede met Sibour van Joop Witlox en Nico Calis derde met zijn keurmerrie Tidalburga. Dat waren ook de drie overrijders. In de damesrubriek werd Joyce de Boer met Cetrienes (v.Vulcano) van Rony Beuving tweede en Zoleander (v.Manno) met Cobien van Boven derde. Voor Joyce en Cetrienes was ook de prijs voor het schoonste geheel. Onder het zadel kreeg Only the Lonely veel concurrentie van Ada van Raaijen en Zilver O (v.Ganges) van John Donck.

Overigens maakte Zilver O (v.Ganges) ook veel indruk in de damesrubriek voor de showwagen. Christina Mensink liet de vos geweldig showen. Ze werden tweede achter Dicky Veerman-Van Vuuren met Arno (v.Roy M). Derde werd Pien Jansen met Wesley VW (v.Patijn) van Stal van Weeghel.

In de grote limiet was het Wim Jansen die Wesley VW presenteerde en die combinatie klikte. De bruine ging met veel balans en een zeer sterk achterbeengebruik rond waarbij hij er mooi in klom. Het werd een mooie strijd met Wander (v.Marvel) van de combinatie Haarsma/Van Manen met Aris van Manen. De arbiter moest er aan te pas komen en die koos voor de deftige Wander die heel veel front maakte en best bewoog.

De eerste van de vier limieten werd gewonnen door Teus van Laar met de Manno-nakomeling Alex. De donkere vos ging met veel balans rond en zijn bewegingen zijn ruim en krachtig. Hij reed over met de rassige en actievol dravende merrie Dirona (v.Waldemar) met f/g Anton Epskamp. Dede werd Klaas de met Dalino (v.Vulcano).

Twee paarden kregen een uitnodiging om over te rijden in de limiet tot 45 punten Cognac (v.Whiskey HBC) met Nico Calis en keurmerrie Castilla BH (v.Plain’s Liberator) van f/g Jan Vink met Berry van der Genugten. Cognac wist qua achterbeen wat meer te overtuigen en Castilla BH was qua voorbeengebruik wat ruimer. Het werd een mooie finale waarbij de jury uiteindelijk voor Cognac koos.

Zeer overtuigend was de winnaar in de limiet tot 70 punten. Marcel Ritsma reed Zuidwester (v.Stuurboord) van Jan Cees van der Endt naar het oranje. Tweede werd Rony Beuving met Cetrienes voor George Borkent met Twenthe III (v.Roy M).

De rubriek tweespannen werd gewonnen door Nico Calis met Cognac en Udalburga. en span met veel front . Tweede werd Gerard van der Meulen met Sibour en Wicher van Stal Witlox en Henk Hammers debuteerde met een nieuw en veelbelovend span Arno en Don Quichot (v.Unieko) van Dicky Veerman-Van Vuuren.
Met Don Quichot en Briljant (v.Larix) was trainer Henk Hammers ook nog te zien in een leerzame IBOP-clinic die hij samen gaf met Henk Rootveld. Laatstgenoemde gaf aan wat de jury graag ziet in de Ibop-proef en Henk Hammers gaf uitleg hoe hij zijn paarden op de IBOP voorbereid.

Er volgen nog drie avonden in Hulshorst (27-10/3-11/24/11). De laatste avond betreft de finale van de competitie.

NYC2B
Berichten: 6215
Geregistreerd: 07-08-08

Re: Eerste competitieavond in Hulshorst een succes

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-10-12 17:25

Was hartstikke leuk, Onze hoefsmid John Donck heeft dit georganiseerd geloof ik;) Erg gezellig!

mriekie

Berichten: 1760
Geregistreerd: 11-09-04
Woonplaats: Salland

Re: Eerste competitieavond in Hulshorst een succes

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-10-12 12:48

Het was er gezellig druk :) Het was wel jammer dat het geluid tijdens de clinic van Henk Hammers niet geweldig was.