www.hoefnet.nl
Gisteren werd op de terreinen van het NHB in Deurne de eerste twee onderdelen van het Nederlands Kampioenschap mennen afgewerkt. Deelnemers in de rubrieken enkel-en tweespan paard en enkel-, twee-en vierspan pony’s zetten vandaag in de dressuur en de vaardigheid hun eerste stappen richting het podium.
De verschillen in het tussenklassement van de diverse rubrieken is vrij klein, waardoor de spanning morgen in de marathon opgevoerd wordt.
Bij de enkelspan pony’s leidt Yvonne de Ruyter voor Tonnie Cazemier en Melanie Becker. De tweespan ponyrubriek wordt aangevoerd door vijfvoudig Nederlands Kampioen Ewoud Boom, gevolgd door Karel van Kekem en Geke van Ravenhorst. Bram Chardon gaat aan kop bij de vierspan pony’s. Jan de Boer won weliswaar de dressuur, maar moest een aantal strafpunten incasseren in de vaardigheid en staat momenteel op de tweede plaats, voor Jannes Kinds.
Bronzen medaillewinnaar van het WK Wilbrord van den Broek won de dressuur en hield de lei schoon in de vaardigheid waardoor hij met twee punten voorsprong op teamgenoot Frank van der Doelen aan de leiding gaat. Frans Hellegers reed vandaag zeer sterk en staat op de derde plaats.
Mieke van Tergouw behaalde in 1999 voor het laatst de kampioenstitel bij de tweespan paarden en zal er morgen in de marathon alles aan doen om haar leiding in het klassement te behouden. De Duitse wereldkampioene Carola Diener staat tweede, voor Ben Gosschalk, die op NK-zilver staat. Diener’s landgenote Anna Sandmann bezet de vierde plaats, voor Tom Engbers die na een elleboogblessure voor het eerst dit seizoen weer aan de start verschijnt en de jacht op een NK-medaille heeft geopend.