http://www.knhs.nl
De elfde en laatste etappe voor de finale van de Global Champions Tour, die van 22 november tot 24 november in Abu Dhabi wordt gehouden, werd in Wenen verreden. Parcoursbouwer Frank Rothenberger had in beide manches een loodzwaar parcours opgebouwd, waarover uiteindelijk slechts drie combinaties foutloos wisten te rijden. In de barrage was de tweevoudig zilver winnaar van Londen Gerco Schröder met Eurocommerce London langzamer dan de Française Pénélope Leprevost met de hengst Mylord Carthago en de Duitse Meredith Michaels-Beerbaum met Bella Donna, die tweede werd. Leprevost won de hoofdprijs van honderdduizend euro.
Gerco Schröder vond het twee zware parcoursen waar hij en London overheen moesten springen voor ze aan de barrage konden beginnen. "In beide manches was de driesprong echt zwaar en misschien was de driesprong in de tweede nog wel zwaarder dan in de eerste. Maar overal werden fouten gemaakt. In de eerste manche waren er zes combinaties foutloos en daarvan bleef de helft over in de tweede ronde. Dat hadden er in de eerste manche drie meer kunnen zijn, maar omdat ook de tijd redelijk krap bemeten was kregen drie combinaties een strafpunt voor het overschrijden van de tijd. Ook daaruit blijkt wel dat het zware parcoursen waren. Zo stond kort uit de hoek gebouwd de driesprong. Eerst een hoge steilsprong, gevolgd door twee zware oxers. Gelukkig sprong London fantastisch en hebben we het goede ritme weer bijna helemaal te pakken. Nog niet helemaal, want in de barrage lukte het me niet om steeds weer de voorwaartse afstand te rijden. Dat is nodig om een galopsprong minder tussen twee hindernissen te maken, waardoor je tijdwinst pakt. Toen ik de ring uitkwam wist ik al dat mijn tijd niet goed genoeg was voor de overwinning, tenzij de twee amazones na mij fouten zouden maken. Dat lieten ze na, waardoor ik derde werd waarmee we 45.000 euro verdienden", vertelde Schröder.
De Amerikaanse Laura Kraut, die vorige week de etappe in Lausanne met Céderic naar haar hand zette, haalde nu de eindstreep niet van het basisparcours en dat gold ook voor de Duitser Marco Kütscher met Cornet Obolensky en Olympisch kampioen, de Zwitser Steve Guerdat met Carpalo. Marc Houtzager noteerde met Sterrehof's Opium in het basisparcours een springfoutje en plaatste zich door een iets te langzame tijd net niet voor de tweede ronde, die open is voor de beste 18 van de eerste manche. Houtzager eindigde als 20ste, terwijl Harrie Smolders met Exquis Walnut de Muze tegen twee springfouten aanliep en als 26ste eindigde.
In de tussenstand van de competitie gaan de Australische Edwina Tops-Alexandra en de Zweed Rolf-Göran Bengtsson gezamenlijk aan de leiding met 196 punten en is Gerco Schröder opgeklommen naar de tiende plaats met 136.