www.bokt.nl
Tijdens het jaarlijkse ronde tafelgesprek van The Jockey Club, dit jaar voor de zestigste keer is serieus gekeken naar een uniform regel en testbeleid met betrekking tot drugs. Hiervoor is gekeken naar de regels van de Olympische Spelen. Volgens de voorzitter, Travid Tygart heeft de uniformiteit van regels, drugstesten en onderzoek er bij de Spelen voor gezorgd dat de rechten van atleten beter beschermd werden alsmede de integriteit van de wedstrijd(en).
Dit zou als voorbeeld kunnen dienen voor de racewereld, aldus Tygard.
“In 1999 hebben we een eerste stap gezet met de mededeling dat schone jockeys een kans moeten hebben om te winnen. Het winnen ten koste van alles heeft nu de overhand. Als we daar nu niks aan doen, wordt het alleen maar erger. Het testen zorgt voor het noodzakelijke afschrikmiddel. De magie kan zo weer terug keren in de sport.”
Tijdens de bijeenkomst stonden medicatie en prestatieverbeterende drugs uitgebreid op de agenda.
Zo was daar ook een agendapunt over het belang van schoon en veilig racen, voorgezeten door Stuart Janney. Hij benadrukte het belang van het onlangs voorgestelde regels bedacht door The Jockey Club. Hierin is er een categorisatie van medicijnen. De organisatie wil graag de neuzen van alle race afdelingen dezelfde kant op bij het implementeren van deze regels. Op deze manier wordt de integriteit van de sport bevorderd.
“We moeten het eens worden over het doel om onze sport zo veilig mogelijk te krijgen. Ook moeten onze jockeys goed verzorgd worden."
Op de bijeenkomst werd ook bekend gemaakt dat er een derde editie van de Reformed Racing Medication Rules is uitgebracht en deze door de Thoroughbred Owners and Breeders Association (TOBA) en de American Quarter Horse Association (AQHA)is ondertekend.
Er zijn in deze versie twee veranderingen aangebracht. Het medicijn Clenbuterol mag niet minder dan 21 dagen voor een race gegeven worden. Dit was eerder tien dagen. De andere verandering gaat over de administratie van furosemide.
Lees de rest hier.