Breda kijkt alsnog of Epplejeck op Ettensebaan gevestigd mag

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
liberty

Berichten: 17286
Geregistreerd: 21-09-01
Woonplaats: Breda

Breda kijkt alsnog of Epplejeck op Ettensebaan gevestigd mag

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 21-06-12 21:43

Breda kijkt alsnog of Epplejeck op Ettensebaan gevestigd mag blijven

bron: www.bndestem.nl

BREDA - Burgemeester en wethouders van Breda onderzoeken alsnog of het mogelijk is dat ruitersportzaak Epplejeck aan de Ettensebaan 25 gevestigd blijft.
Nu zit het bedrijf er nog illegaal en de gemeente heeft het bedrijf eerder dit jaar ook een dwangsom van 15.000 euro in het vooruitzicht gesteld als Epplejeck niet zou stoppen met zijn activiteiten op die locatie. Volgende week woensdag stond er een zitting over de kwestie gepland bij de Adviescommissie bezwaarschriften, maar die is op het laatste moment van de agenda gehaald. Reden, volgens de gemeente, is dat het college na navraag bij diverse partijen alsnog wil kijken of het bedrijf op die locatie gelegaliseerd kan worden.

En dat is opmerkelijk, want in de brief, gekoppeld aan de dwangsomdreiging die eerder dit jaar bij Epplejeck op de mat viel, somt de gemeente nog een reeks van redenen op waarom de activiteiten van de ruitersportzaak niét gelegaliseerd zouden kunnen worden. We mógen niet alleen handhavend optreden, voegt de gemeente daar in die brief aan toe, we moéten. Van de rechter!

Epplejecks advocate, mr. Anne-Marie Klijn, sprak in een reactie van een besluit dat 'in strijd is met het recht', de motivering zou 'onvoldoende draagkrachtig' zijn en het besluit zou strijdig zijn met het gelijkheids- en het rechtszekerheidsbeginsel. Bovendien, zo betoogde de advocate, 'had het college bij een zorgvuldige afweging van alle bij het besluit betrokken belangen niet over kunnen gaan tot handhavend optreden, nu er mede gelet op de Dienstenrichtlijn daartoe geen aanleiding bestond'.

Klijn was donderdag onbereikbaar.

NdV74
Berichten: 3479
Geregistreerd: 28-10-04
Woonplaats: West-Brabant

Re: Breda kijkt alsnog of Epplejeck op Ettensebaan gevestigd mag

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-06-12 21:45

Goh, nooit geweten dat ze daar eigenlijk illegaal zitten.
Ben wel heel benieuwd hoe dit gaat aflopen.

nina023
Berichten: 475
Geregistreerd: 11-12-10
Woonplaats: Oosterhout (NB)

Re: Breda kijkt alsnog of Epplejeck op Ettensebaan gevestigd mag

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-06-12 22:00

Ik hoop dat ze mogen blijven. Vind het een erg fijne winkel :j

Lous

Berichten: 24369
Geregistreerd: 01-08-04
Woonplaats: 040

Re: Breda kijkt alsnog of Epplejeck op Ettensebaan gevestigd mag

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-06-12 22:05

Vind het raar dat ze daar illegaal zouden zitten. Als je een bedrijf wilt openen dan wordt er toch van tevoren gekeken of dat mag op die locatie en of het soort bedrijf niet in strijd is met het bestemmingsplan?

Pentax

Berichten: 2948
Geregistreerd: 16-09-10
Woonplaats: Achter mijn neus.

Re: Breda kijkt alsnog of Epplejeck op Ettensebaan gevestigd mag

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-06-12 22:09

Is dat de reden waarom het z'n bende is in de EJ van Breda? :o Waarom zitten ze daar illegaal? Andere bestemming van het pand oid?

celano
Berichten: 1952
Geregistreerd: 23-10-01
Woonplaats: Scheveningen

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-06-12 08:35

Lous schreef:
Vind het raar dat ze daar illegaal zouden zitten. Als je een bedrijf wilt openen dan wordt er toch van tevoren gekeken of dat mag op die locatie en of het soort bedrijf niet in strijd is met het bestemmingsplan?


Op papier zou het een groothandel zijn. Dat is niet in strijd met het bestemmingsplan. In praktijk is het een consumentenwinkel en dat mag niet.

Nyaleti

Berichten: 9044
Geregistreerd: 05-04-10

Re: Breda kijkt alsnog of Epplejeck op Ettensebaan gevestigd mag

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-12 22:01

nou ik hoop wel dat het blijft zitten!
vind het een fijne winkel.

anders moeten we weer naar superhorse..