Locaties in Ierland zoals huizen, boerderijen, maneges en soortgelijken waarbij geen verschil wordt gemaakt of er wel of geen grond aanwezig is zullen zich per 1 mei aan moeten geven bij het Ierse ministerie van Agricultuur, Voedsel en de Marine als paard of paardachtige houder. Hierbij wordt geen onderscheid gemaakt tussen paarden, pony's, ezels of kruizingen hiervan. Ook is er geen verschil tussen een permanent onderkomen of een tijdelijk onderkomen voor (meerdaagse) wedstrijden.
Iedereen die paarden of paardachtigen houdt dient zich te registeren, de locatie krijgt vervolgens een registratienummer. Per locatie kan het verschillen wat de eigenaren of verzorgers bij moeten houden of aan moeten geven over de dieren bij het ministerie. Hierbij wordt ondermeer gesproken over geboortes, langdurig vertrek of aankomst van een paard. Ook het overlijden van een dier op de locatie dient te worden bij gehouden.
Het niet laten registreren van de grond als locatie voor paardachtigen is illegaal. Het registeren is gratis en alleen als de grond niet meer gebruikt wordt voor paarden dient dit aangegeven te worden bij het ministerie.
Het ministerie is overgaan tot deze regel om zo in één oogopslag te weten op welke grond er in het land zich paarden bevinden en van wie deze paarden zijn. Bij een eventuele uitbraak kan vervolgens snel contact opgenomen worden. Ook kan er sneller actie worden ondernomen om de ziekte te beperken. De juiste eigenaren kunnen direct van informatie worden voorzien.
Deze nieuwe registratiewet zal bestaan naast het chippen van paarden.
Ze proberen krampachtig om vat te krijgen op de travellers, maar ik denk zomaar niet dat die zich nu braaf gaan registreren...
MeMar
Berichten: 739
Geregistreerd: 21-11-05
Geplaatst: 03-05-12 07:44
Wat je zegt Caira.. ik ben benieuwd! Je kijkt hier af en toe je ogen uit! Als je ziet op wat voor stukjes grond de dieren hier soms gehouden worden, zoals bij de travellers.. dieren staan tussen de huizen en woonwagens in, aan een touwtje.. En de politie zal er echt niets tegen durven doen!
En wat een verschil als je dan de über ruim opgezette weides en complexen ziet van de studs ed..
spicegirl
Berichten: 9906
Geregistreerd: 31-01-06
Geplaatst: 03-05-12 09:21
en er lopen ook veel paarden los te zwerven, en veel achtergelaten paarden.dat proberen ze zo ook op te lossen. of het werkt is een tweede..
mbkaatje
Berichten: 8681
Geregistreerd: 07-12-05
Woonplaats: Alkmaar
Geplaatst: 03-05-12 09:34
Kan me inderdaad ook niet echt voorstellen dat dit een groot succes gaat worden. Maar we zullen zien. Niet alleen durven ze de travellers niet aan te pakken, maar in sommige buurten in Dublin laten ze zich ook niet veel zien/durven niet.