Elke week sterven er gemiddeld 24 renpaarden op racetracks in de Verenigde Staten. Dat heeft de Amerikaanse krant New York Times onderzocht. De meeste paarden die sterven, zijn niet bijzonder bekend, zoals de merrie Eight Belles wel was. Het dier werd in 2008 geëuthanaseerd nadat het beide enkels brak tijdens de Kentucky Derby. De dood van de 'goedkopere' paarden gaat vaak onopgemerkt voorbij. Op hun lichamen wordt geen autopsie gedaan en ze worden veelal gewoon gedumpt op een afvalberg.
Het Amerikaanse Congres was na de dood van Eight Belles vastbesloten om de race-industrie te verplichten om strengere veiligheidsnormen op te leggen. Maar de New York Times analyseerde 150.000 paardenrennen tussen 2009 en 2011 en onthulde een wereld die gevaarlijk is voor zowel paard als jockey. Een wereld waarin drugs zo normaal zijn als een dagelijks kopje koffie zijn en er amper regels zijn.
De krant dokterde ook uit dat er steeds minder volk komt kijken naar de races, en dus worden er ook meer risico's genomen. Jockeys berijden vaker ongeschikte paarden die verschillende soorten drugs toegediend krijgen: van viagra tot slangengif tot kankerdrugs. Door die drugs kunnen paarden niet alleen beter presteren, maar voelen ze ook geen pijn. Wat hun kwetsuren alleen maar erger maakt.
Jeetje wat vreselijk! Al die arme dieren. Ik hoop dat ze snel strengere veiligheidsnormen op leggen, want dit kan niet zo doorgaan. Waar gaat het heen met de wereld..
Gypsy
Soort van gewaardeerd verhalenverteller
Berichten: 20066
Geregistreerd: 09-08-07
Woonplaats: The world is my playground.
Geplaatst: 26-03-12 08:43
Je kunt er van zeggen wat je wilt, maar zelfs in andere gevaarlijke paardensporten (eventing bv) gebeuren niet zoveel ongelukken. Walgelijke "sport" dit.
Ik kan me trouwens niet voorstellen dat ze, na het uitkomen van dit artikel, niets gaan doen aan deze wanpraktijken... Waar gaat het toch heen?! En niet enkel de eigenaar of jockey of whatever zou op de rooster gelegd moeten worden; diegene die hen die vuiligheid bezorgd dès te meer!
Ik denk dat het er vooral om draait dat deze paarden al die rotzooi toegediend krijgen... Denk niet dat 'gewone' paarden zoiets meemaken, of toch in veel mindere mate dan.
Ik vind het nogal een suggestief artikel... Ik kan zoiets zo de wereld in brengen over welke sport dan ook.... Kom eens met ware cijfers, namen, etc....
Nu weet ik niet wat daar precies de regels zijn. Maar dat er zulk soort dingen gebeuren kan zo maar zijn. Weet dat voorheen bute toegestaan was in Amerika. Dat geeft hetzelfde effect. Misselijkmakend vindt ik dat, ik vindt de sport super maar zoiets nee dat vind ik echt NIET kunnen. Die bute was overigens niet alleen in de rensport toegestaan. Maar ja in Amerika mag en kan er zoveel meer.