KWPN-hengst Vancouver weer beschikbaar

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Sammie

Berichten: 71592
Geregistreerd: 04-06-03

KWPN-hengst Vancouver weer beschikbaar

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-02-12 13:06

Persbericht Lauw van Vliet


Het dekstation van Lauw van Vliet in IJsselstein is voor komend seizoen uitgebreid met vijf hengsten. Naast de Grand Prix-springhengst Peppermill (v. Burggraaf), die recent naar Nederland kwam, staat Vancouver (v. Le Tot de Semilly) nu bij Van Vliet op het station.

Vancouver is op de zevende plaats binnengekomen op de KWPN-index in de categorie ‘hengsten met nakomelingen in de springsport (oudste nakomelingen tussen de 7 en 9 jaar)’. Het KWPN keurde Vancouver in 2004 goed via het verkort verrichtingskampioen, waarin hij zeer hoog scoorde. Hij kreeg een 9 voor vermogen, een 8,5 voor de galop en springaanleg en een 8 voor de afdruk. Datzelfde jaar won hij onder andere de vijfde prijs in de 1.60m Grote Prijs van Valkenswaard met Gerco Schroder. In 2006 finishte hij als vierde op het NK in Mierlo met Wim Schröder. 2008 was het laatste internationale jaar voor Vancouver. Hij werd verkocht aan Maja Friberg die haar paarden stalt op de BWG Stables in Tubbergen en hem nu beschikbaar stelt voor de fokkerij.

Vancouver is een zoon van de invloedrijke Selle Francais hengst Le Tot de Semilly (v. Grand Veneur). Zijn moeder is de Anglo-Arabische merrie Perpetua du Crocq X (Fangio x Vertubleu). Laurasie du Rietz (v. Urbain du Monnai) bereikte net als haar halfbroer Vancouver het Grand Prix-niveau, terwijl Gretel du Rietz (v. Narcos II) op 1.35m niveau uitkwam. Perpetua du Crocq is een halfzus van twee goedgekeurde hengsten en drie internationale springpaarden.