IJsbrand Chardon en Koos de Ronde op podium in Bordeaux

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
equnewsbe
Berichten: 62
Geregistreerd: 24-01-12

IJsbrand Chardon en Koos de Ronde op podium in Bordeaux

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-02-12 00:35

http://www.knhs.nl


IJsbrand Chardon en Koos de Ronde zijn als tweede en derde geëindigd in de Wereldbekerfinale voor vierspannen in Bordeaux, Frankrijk. De Australiër Boyd Exell was twee rondes oppermachtig en schreef voor de vierde opeenvolgende keer de Wereldbekertitel op zijn naam.

IJsbrand Chardon was er enorm op gebrand om Exell onder druk te zetten, maar het goedmaken van de ruim acht seconden achterstand na de eerste wedstrijd op vrijdagavond bleek een onmogelijke opgave. Chardon zette met zijn Lipizzanerspan twee snelle en foutloze ritten neer, maar Exell bleek gewoon een maatje te groot. De Australiër laveerde zijn ervaren vierspan gecontroleerd en op hoog tempo door het mooie parcours, ontworpen door de Duitse parcoursbouwer Falk Böhnisch. Exell wist het gat met Chardon en De Ronde na de eerste ronde te vergroten naar ruim tien seconden en finishte uiteindelijk over twee omlopen ruim 18 seconden sneller dan Chardon.

“Ik heb de wedstrijd op vrijdagavond al verloren,” vertelt Chardon. “Ik had ruim acht seconden achterstand op Boyd na de eerste avond en hij is gewoon de sterkste op dit moment. Ik vind de nieuwe formule voor de finale, waarin je 50% van het verschil met de winnaar in de eerste wedstrijd meeneemt naar de tweede wedstrijd, heel gevaarlijk. Ik ben er absoluut voorstander van dat de beste moet winnen en dat heeft Boyd ook gedaan, maar na de eerste avond was het eigenlijk al niet meer mogelijk om hem voorbij te gaan, het was een gelopen race waardoor de spanning voor mijn gevoel ontbrak op de finale avond. Ik pleit voor een inloop wedstrijd zoals bij de springruiters zodat je niet gelijk de eerste wedstrijd hoeft te pieken en de paarden en het rijtuig kan afstellen op de omstandigheden van de wedstrijd.”

Koos de Ronde moest onverwachts zijn reserve voorpaard Night in zijn achterspan inzetten nadat zijn vaste achterpaard Mario gisteravond een blessure had opgelopen. De Ronde reed een foutloze rit die zowel de Zweed Tomas Eriksson als de Hongaar Jozsef Dobrovitz niet konden verbeteren. De Ronde wist zich gezien de omstandigheden geheel onverwacht te kwalificeren voor de winning round. Ondanks een foutje door de hoge snelheid was De Ronde dik teveden met zijn podiumplaats: “Het was pas de derde keer dat Night in mijn achterspan liep. Tijdens het losrijden voelde hij goed en ik wist dat als ik een moeilijke wending kon redden in de eerste marathonhindernis dat ik dan goed zat. Mijn doel was om een podiumplaats te halen en daar had ik gisteravond nadat we de blessure bij Mario constateerden geen hoop meer hoop. Het was des te meer kicken dat het toch is gelukt!”

Uitslag Wereldbekerfinale seizoen 2011/2012 Bordeaux (FRA):
1. Boyd Exell (AUS) 206.73
2. IJsbrand Chardon (NED) 225.05
3. Koos de Ronde (NED) 266.62
4. Tomas Eriksson (SWE) 136.35
5. Jozsef Dobrovitz (HUN) 138.62
6. Zoltan Lazar (HUN) 165.65
7. Thibault Coudry (FRA) 166.06

kally
Berichten: 5571
Geregistreerd: 17-07-04
Woonplaats: Rotterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-12 14:20

Mooi resultaat, gefeliciteerd, jammer dat Boyd ze weer te snel af was.....

JoyCiej007

Berichten: 17479
Geregistreerd: 27-02-06
Woonplaats: omg. Deventer

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-12 23:18

kally schreef:
Mooi resultaat, gefeliciteerd, jammer dat Boyd ze weer te snel af was.....


Helemaal mee eens :j
Toch ook wel mooi, 2 nederlanders toch nog op het podium. En knap resultaat van Koos met z'n reserve paard!

De winnende rit van Exell én de prijsuitreiking met Ijsbrand en Koos:


De rit van Ijsbrand:


En de rit van Koos: