Hippische vrijwilligers in de schijnwerpers gezet

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115271
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Hippische vrijwilligers in de schijnwerpers gezet

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-01-12 07:00

http://www.knhs.nl


Tijdens de nieuwjaarstoespraak van de voorzitter van de KNHS Theo Ploegmakers plaatste hij de talloze vrijwilligers terecht in de schijnwerpers. "De traditie wil dat we op een avond als deze mensen in het zonnetje zetten. Dat zijn vaak professionals of semi-professionals. Daar is niets mis mee, maar het kan de beeldvorming vertekenen", aldus Ploegmakers.

Hij stelde zichzelf en de toehoorders in de zaal daarna een viertal vragen.
- Hoe komt het toch, dat we als sport kunnen bestaan?
- Hoe komt het toch, dat we jaarlijks pakweg 8.000 wedstrijden kunnen organiseren?- Hoe komt het toch, dat we zo’n 1.400 verenigingen in de benen kunnen houden?
- Hoe komt het toch, dat ook professionele manegebedrijven niet zonder hun inzet kunnen?

Daarna gaf hij het ene antwoord op de vier vragen: "Dat is allemaal te danken aan de vrijwilligers, we hebben heel veel aan hen te danken. Minister Edith Schippers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport heeft de Tweede Kamer in mei vorig jaar voorgerekend dat de sport iets minder dan 1% van het bruto binnenlands product voor zijn rekening neemt. Dat komt voor de totale sport neer op pakweg 6 miljard euro. Veelbetekenend voegde ze daaraan toe: dat is exclusief de inzet van één miljoen vrijwilligers.
Nu valt op elke rekensom wel wat af te dingen, maar als we de gegenereerde omzet van de paardensport op 1,5 miljard euro stellen - en dat doen we al jaren - dan is daarmee het belang en de omvang van onze sport aangegeven. In navolging van de minister: dat is exclusief de inzet van de duizenden vrijwilligers, die onze sport mogelijk maken.
Dank u wel jurylid, dat u toch maar weer in de auto klom. Dank u wel parcoursbouwer in weer en wind. Dank u wel penningmeester, die weer achter de centen aanging. Dank je wel vrijwilliger, die de bodem sleepte en de paarden voerde. Dank jullie wel allemaal!".

Aan de oproep van Ploegmaker dé vrijwilliger met een groot applaus te bedanken werd met een klaterend applaus gehoor gegeven.