Duitse manege na vuurwerkbrand zonder hooivoorraad

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115271
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Duitse manege na vuurwerkbrand zonder hooivoorraad

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-01-12 16:43

www.bokt.nl / www.hr-online.de


Afgelopen week werd er bij een manege in het Duitse Wettenberg door een groep van drie dertienjarige jongens brand gesticht. Een van de loodsen, waarin een jaarvoorraad aan hooi lag opgeslagen, ging geheel in vlammen op. De manege verkeert nu in ernstige voernood omdat er geen geld is om nieuw eten te kopen voor de paarden.

De drie brandstichters hebben na de brand zich samen met hun ouders op het politiebureau gemeld. De brand zou zijn veroorzaakt door vuurwerk. Omdat de kinderen niet strafrechtelijk kunnen worden vervolgd en de ouders vermoedelijk voor de zeer hoge kosten zullen opdraaien, willen zij geen verklaring afleggen. Het is dan ook onduidelijk of het vuur opzettelijk of per ongeluk is veroorzaakt.

In de brand gingen meer dan 350 balen hooi in vlammen op, volgens de manege een schadepost van zo'n 25.000 euro. "We moeten nu kijken hoe we onze dieren moeten voeden. We hebben zo'n 20 paarden staan en er komen wel donaties binnen, maar dat is helaas niet genoeg. We kunnen het nog zo'n drie weken uithouden, maar daarna gaat het moeilijk worden," aldus een woordvoerder van de manege.

Het grootste probleem ligt in het feit dat er nu geen opslagruimte is voor het hooi.
"Zelfs wanneer we wel nieuw hooi konden kopen, dan zouden we niet weten waar we het moeten laten. De complete opslag is verwoest. Toch gaan we het niet opgeven. Samen komen we er hopelijk wel uit."

Er is gelukkig wel een klein lichtpuntje: de nieuwe rijhal bleef intact en kan met onmiddellijke ingang worden gebruikt voor lessen. De openingsceremonie is wegens de brand afgelast.

Delaja

Berichten: 3689
Geregistreerd: 10-04-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 16:47

Tja, ze weten wie het hebben gedaan dus zou toch proberen om bij die jongens en hun ouders geld te halen...
Jongens van 13 weten toch ook wel dat je geen vuurwerk bij hooi of stro af moet steken? :?

HoezoJuliaaa

Berichten: 144
Geregistreerd: 17-07-10

Re: Duitse manege na vuurwerkbrand zonder hooivoorraad

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 16:57

ja, ze zouden het moeten weten!
ik vind eigenlijk dat ze het maar moeten terug betalen, al is het in termijnen... ze hebben wel gewoon 25 000 euro aan eten verbrand!

belle_boef
Berichten: 11628
Geregistreerd: 13-02-08
Woonplaats: Nederland

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 16:57

En als het een ongeluk is dan kun je is dit toch een verzekeringskwestie?
Lijkt me dat die kinders gewoon onder de WA van hun ouders vallen.

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 16:59

Weten is niet hetzelfde als kunnen bewijzen :)

Er staat in het artikel dat ze wel hoi zijn komen zeggen op het bureau, maar geen verklaring hebben afgelegd.

rienne
Berichten: 1754
Geregistreerd: 12-09-07
Woonplaats: Sint-Gillis-Waas

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 17:02

Wat ik niet snap is dat de ouders van deze kinderen ze al op 13-jarige leeftijd met vuurwerk laten 'spelen'.

Sorry maar heb geen medelijden met de ouders die de schade moeten vergoeden :n

Eirikur

Berichten: 2606
Geregistreerd: 14-09-05
Woonplaats: Vogelenzang

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 17:06

25000/350= iets meer dan 70 euro per baal. Zeker bij afname van een grote partij kun je voor die stuksprijs ook gesealde balen voordroog kopen. Die kun je prima in de open lucht bewaren, dus dan maakt 't voor nu ff niet meer uit dat de schuur afgefikt is. En anders kun je ze altijd nog in een gedeelte van die nieuwe rijhal leggen. Wordt de bak wel iets kleiner, maar daar leren ze goed van sturen. Rekening indienen bij de ouders van die jochies en dan is de ergste nood vast gelenigd. Mag aannemen dat de AVP van de ouders van die jochies wel gaat opdraaien voor de herbouwkosten van de voorraadschuur en als die een beetje rap met de poen afkomen, kan er lang en breed voor volgende winter een nieuwe schuur staan. Natuurlijk is deze hele geschiedenis vervelend voor de manegehouder, maar zo dramatisch als het in de OP wordt voorgesteld hoeft het volgens mij helemaal niet te zijn als je een beetje creatief en flexibel bent.

Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115271
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Re: Duitse manege na vuurwerkbrand zonder hooivoorraad

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-01-12 17:08

Plus de loods zelf die in vlammen is opgegaan. Die kosten komen er natuurlijk ook nog bij.

Thea_Ste
Berichten: 716
Geregistreerd: 20-01-11
Woonplaats: Zonhoven

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 17:11

rienne schreef:
Wat ik niet snap is dat de ouders van deze kinderen ze al op 13-jarige leeftijd met vuurwerk laten 'spelen'.

Sorry maar heb geen medelijden met de ouders die de schade moeten vergoeden :n

Je kan niet weten hoe die jongens aan dat vuurwerk gekomen zijn rienne, ze kunnen het net zo goed gestolen hebben, zonder dat de ouders er ergens van wisten.
dertienjarige jongetjes hebben wel vaker een obsessie met vuur en alles wat knalt helaas... Het zijn niet de eerste jongetjes die iets in vuur laten opgaan, en ook niet de laatste.
hoop dat de manege er een oplossing voor vindt, arme eigenaars.

liefling

Berichten: 1988
Geregistreerd: 07-03-05
Woonplaats: Duitsland

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 17:38

ben wel van mening dat de jongen wel moeten voelen/weten wat ze gedaan hebben..of er nu opzet in het spel was of niet..ze moeten wel weten wat de gevolgen zijn als ze met vuurwerk bij z'n loods komen..
desnoods er voor gaan werken om een gedeelte terug te betalen.. aan schade die de manege nu heeft. dat ze weer hooi kunnen kopen voor de paarden..

Bravura
Berichten: 5967
Geregistreerd: 19-01-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 17:40

Niet meer dan normaal dat pa en ma er voor moeten opdraaien. Zij zijn verantwoordelijk voor het gedrag van hun kinderen. Misschien een betere opvoeding geven? O:) Tegenwoordig is het kennelijk normaal om zaken van een ander te vernielen, moedwillig of niet.

En...13-jarige jongetjes....die zijn oud en wijs genoeg om zich te bedenken wat de gevolgen kunnen zijn van spelen met vuurwerk! >;) Maar goed....ze kunnen wel op een afstand hebben gestaan en dat er een vuurpijl de verkeerde kant is opgeschoten.....

Gelukkig dat de brand niet is overgegaan naar een gebouw met paarden.
Laatst bijgewerkt door Bravura op 09-01-12 17:44, in het totaal 1 keer bewerkt

willie57
Berichten: 67
Geregistreerd: 03-12-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 17:43

13 jaar zijn geen kleine kinderen meer. Zou weer eens te zot zijn dat de manege zelf voor de kosten moet opdraaien.
Als ouder ben je wel verantwoordelijk voor je kinderen en behoor je een WA verzekering te hebben. Sorry, ik vind dat de ouders er voor moeten opdraaien. 13 jarigen horen ook niet met vuurwerk te spelen, stel er waren dooien bij gevallen in zo 'n brand. Wel stuk opvoeding voor de ouders.

Lillian__

Berichten: 3300
Geregistreerd: 21-02-08
Woonplaats: Nederland

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 17:46

13 jaar pfffff, als er nou mensen zijn die een aantal balen leveren. en een opslag beschikbaar stellen, dan kunnen ze nog rondkomen, het gaat hier natuurlijk wel om levende dieren, en de dieren hebben genoeg voer nodig om te kunnen blijven functioneren

opisop_shop

Berichten: 16041
Geregistreerd: 19-11-08
Woonplaats: Oostenrijk:)

Re: Duitse manege na vuurwerkbrand zonder hooivoorraad

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 18:20

Zou je daar als ouder niet WA-verzekerd voor zijn bij minderjarigen?

JJane
Berichten: 1885
Geregistreerd: 22-02-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 18:32

Domme aso kinderen. Maar de appel valt niet ver van de boom.

10y

Berichten: 1566
Geregistreerd: 01-11-02

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 18:34

In Duitsland is de WA wettelijk verplichtvoor iedereen en zijn de minderjarige kinderen mee verzekerd.

Maar het is als overal bij verzekeringen, als het op uitbetalen aankomt, zullen in dit geval de paarden zonder donaties aan geld of hooi, wel verhongerd zijn.

DePaardenman
Berichten: 285
Geregistreerd: 19-07-11

Re: Duitse manege na vuurwerkbrand zonder hooivoorraad

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 18:37

Die staleigenaar is dus blijkbaar zelf niet verzekerd, niet zo handig.

willie57
Berichten: 67
Geregistreerd: 03-12-10

Re: Duitse manege na vuurwerkbrand zonder hooivoorraad

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 18:40

Hier zijn derden in het spel + brandstichting, gaat de verzekering vast moeilijk over doen.

Driesprongg
Berichten: 35
Geregistreerd: 08-01-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 18:42

wie gaat er nou vuurwerk afsteke by een Manege ?,
En als het tog 3 kinderen zyn moete ze ma met zyn alle betalen!
de eigenaren hebbe ook weer geleerd om alles te verzekeren.

wemkelover

Berichten: 4789
Geregistreerd: 30-09-04
Woonplaats: bolsward, friesland

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 19:01

JJane schreef:
Domme aso kinderen. Maar de appel valt niet ver van de boom.


Hoezo de appel valt niet ver van de boom? Ken jij deze kinderen en ouders dan?

ShauniBef

Berichten: 6837
Geregistreerd: 23-02-07
Woonplaats: Gaanderen

Re: Duitse manege na vuurwerkbrand zonder hooivoorraad

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 19:26

Misschien is het vuurwerk wel de verkeerde kant opgevlogen?!
Het blijft eng, dat vuurwerk :)

BlondeSmurf
Berichten: 78
Geregistreerd: 09-03-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 21:15

Woow wat dom !

wel zonde van al dat hooi $

maaike485
Berichten: 80
Geregistreerd: 20-10-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 23:03

Thea_Ste schreef:
rienne schreef:
Wat ik niet snap is dat de ouders van deze kinderen ze al op 13-jarige leeftijd met vuurwerk laten 'spelen'.

Sorry maar heb geen medelijden met de ouders die de schade moeten vergoeden :n

Je kan niet weten hoe die jongens aan dat vuurwerk gekomen zijn rienne, ze kunnen het net zo goed gestolen hebben, zonder dat de ouders er ergens van wisten.
dertienjarige jongetjes hebben wel vaker een obsessie met vuur en alles wat knalt helaas... Het zijn niet de eerste jongetjes die iets in vuur laten opgaan, en ook niet de laatste.
hoop dat de manege er een oplossing voor vindt, arme eigenaars.


sorry maar ik 'speelde' op mijn 13e ook wel met vuurwerk . Natuurlijk wel veilig met mama op de oprit en alleen maar van die rotjes met lange lont.. Maar ik snap niet hoe die jongens dit hebben kunnen doen! Misschien kunnen we met een aantal mensen die vlakbij duitsland wonen geld op halen, en stro en hooi balen. Dan kunnen de paardjes nog eten..

Zoolgangster

Berichten: 10849
Geregistreerd: 08-04-06
Woonplaats: 587 km van Londen

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 23:16

Wat ik van het bericht begrijp is dat pappie en mammie hun mondje dichthouden, zodat ze niet hoeven te betalen???
Hier in de buurt was brand gesticht op een manege voor gehandicapten, de paarden krijgen gewoon te eten, terwijl de daders niet bekend zijn. Ik neem aan dat de verzekering van de stichting/manége toch gewoon betaalt in zo'n geval?

tina

Berichten: 1470
Geregistreerd: 12-05-01
Woonplaats: Papenburg ,Duitsland

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-01-12 23:35

Da die Kinder im strafrechtlichen Sinne nicht zur Rechenschaft gezogen werden können, auf ihre Eltern aber vermutlich hohe Kosten zukommen, falls sie für den Schaden aufkommen müssen, wollten sie zunächst keinen weiteren Aussagen treffen. "Vermutlich organisieren die sich jetzt erst mal einen Rechtsbeistand", so der Polizeisprecher. Unklar ist, ob sie das Feuer vorsätzlich legten oder das Heu durch unglückliche Umstände in Brand geriet.


wat ik eruit haal
de kinderen zijn te jong voor strafgericht (rechtbank ) om zelf voor hun daden verantwoordelijk te worden gesteld
jeugdgerecht is hier vanaf 14 jaar in DLD

dat betekend dat men de ouders voor de rechtbank laat komen om zich te verwantwoorden erover
de rechter bepaalt de omvang van geldbedrag ,ongelukje of express ed
zo'n uitspraak kan variable uitvallen dus
ook dat de ouders geen schuld treft eraan is mogelijk

tot die tijd kan je dus je WA (haftplicht ) niet afroepen ,er is nog niks bekend wat er nml betaald moet worden ,of er betaald moet worden of wat dan ook
een rechtszaak neemt gauw een half jaar tot jaar in beslag