Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Niet 1 die diervriendelijk is althans..
JJane schreef:Nou zo moeilijk vind ik het niet om te weten wanneer je teveel druk hebt. Daar kom je snel genoeg achter.
Huertecilla schreef:De rem van het paard is de bereidheid ervan om te stoppen.
Elke zoektocht naar een technische rem is vruchtenloos.
Wanneer het paard wíl uisteren naar de ruiter is een simpel stemsignaal voldoende.
Als het paard niet wíl stoppen, is er geen ´rem´.
Verbetering van de rem ligt in opleiding van paard én ruíter![]()
Van groot belang is het dat de mens zich realiseerd dat het paard nooit veel bereidheid zal hebben om in geval van ´gevaar´ te stoppen voor een onbekende ruiter.
It´s elementary my dear Watson.
pleiada schreef:Ja misschien kunnen ze op elk paard een noodrem monteren!!
Goof schreef:Jannepauli schreef:Ik ben het eens met HC.
Ik deze unieke keer ook
Mag overigens hopen dat er geen geld in zo'n onderzoek gepompt wordt.....
Citaat:"Het meten laat ons zien hoeveel druk mensen gebruiken in de mond van het paard en hoe het dier hier mee om gaat. We weten dat paarden die opnieuw moeten worden geschoold, vaak slecht tot niet op de druk omdat ze al aan zoveel krachtgebruik zijn blootgesteld. We willen bestuderen hoe paarden op bitdruk reageren in de verschillende disciplines van de sport en hoe het vele blootstellen aan dit krachtgebruik invloed heeft op de mond en het psychische gestel van het paard."
tamary schreef:Ik ook.
Hangt echt af van de eindconclusie. Als die is gebruik hulpmiddel X dan is dit een farce. Is de eindconclusie wees een goede leider voor uw paard, pas je voeding en huisvesting aan aan het individu, m.a.w. werk aan jezelf en ken je eigen beperkingen dan mag daar best wat geld in gestoken worden.
Asyaa schreef:tamary schreef:Ik ook.
Hangt echt af van de eindconclusie. Als die is gebruik hulpmiddel X dan is dit een farce. Is de eindconclusie wees een goede leider voor uw paard, pas je voeding en huisvesting aan aan het individu, m.a.w. werk aan jezelf en ken je eigen beperkingen dan mag daar best wat geld in gestoken worden.
Lekkere wetenschapper ben jij...
Van te voren aangeven welke conclusie acceptabel is en welke onzin is.