http://www.anky.nl
Half mei wordt het ruiterstandbeeld van Coen de Jong op het Nieuwlandplein te Schiedam geplaatst, met de tekst (in verschillende talen) "Er was eens..." De inspiratie voor het beeld is het silhouet van het beroemde ruiterstandbeeld van Donatello 1440 (Padua, Italië).
Bij het uitwerken van het beeld kwam Coen de Jong erachter dat de staart van Donatello's beeld niet zo mooi in verhouding was met de rest van het paard. Hij heeft toen heel lang gezocht naar een juiste staart en is uiteindelijk uitgekomen bij de staart van Salinero.
Salinero is een inspiratiebron geworden van een kunstwerk in de openbare ruimte. De sokkel van het beeld is geïnspireerd op de sokkel van het beeld van Hugo de Groot op de mark van Delft.